Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Armatura do gazu DIAMOND - gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości
Armatura gazowa marki DIAMOND wytwarzana jest w nowoczesnych fabrykach i pod szczególnym nadzorem Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie oraz KIWA NEDERLAND B.V. w Holandii. Wszystkie etapy produkcji sprawdzane są przez inspektorów, zgodnie z systemem oceny 1.
Kolor roku na rynku ogrzewania podłogowego Twojego domu.
Rura zaprojektowana z przeznaczeniem dla instalacji ogrzewania podłogowego i grzejników niskotemperaturowych. Doskonale współpracuje zarówno z tradycyjnymi źródłami ciepła jak i z nowoczesnymi pompami ciepła.
AQUA SPECTRA - rury do instalacji sieci wodociągowych PE 100
Rury polietylenowe Ingremio Aqua Pipe oraz Ingremio Aqua Spectra przeznaczone są do budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, znajdują również zastosowanie w sieciach przemysłowych, gdzie występuje potrzeba transportu substancji chemicznych. Rury mogą być produkowane jako jedno- lub dwuwarstwowe z materiału PE 100 oraz o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych z polietylenu PE 100RC.
Minimalizm w podejściu do drzwi wewnętrznych…
ECLISSE Syntesis to systemy drzwi wewnętrznych przesuwanych, chowanych w ścianę, niewymagające zastosowania listew maskujących. Dzięki takiej konstrukcji panel drzwiowy dyskretnie umieszczony jest w kasecie, w efekcie czego powstaje nowoczesny design z zastosowaniem najnowszej technologii.

Projekty domów

HOMEKONCEPT 99
Projekt HOMEKONCEPT 99 pracowni projektowej HomeKONCEPT
Dom pod jarząbem 22 (E) OZE
Projekt Dom pod jarząbem 22 (E) OZE pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Dom w wisteriach 8
Projekt Dom w wisteriach 8 pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Reportaż - posesjonaci

Niemal ta sama lokalizacja
Annie tak bardzo spodobała się zalesiona dzielnica miasta, że najpierw kupiła, na jednym z osiedli, budynek jednorodzinny, później połowę bliźniaka w stanie deweloperskim na sąsiednim. Dobrze ocenia zamianę domu na segment, chociażby ze względu na mniejszą powierzchnię, koszty eksploatacji, łatwiejszą obsługę.
Man icon Lilianna Jampolska
Doskonale wyposażony
Anna i Bartosz przeobrazili gotowy projekt w taki sposób, żeby uzyskać przestrzeń użytkową bardziej dopasowaną do ich potrzeb, niż wyjściowa. W parterowym domu założyli liczne nowoczesne instalacje - to poprawiło jakość mieszkania w nim, ułatwiło obsługę, wydajnie obniżyło koszty eksploatacji.
Man icon Lilianna Jampolska
Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, płaski brodzik zamontowali w 2021 r.
Łazienka wspólna, na parterze: powierzchnia 4 m2. Prysznic - 160 × 90 cm, odgrodzony ścianką (z drzwiami), wykonaną z hartowanego szkła z powłoką samoczyszczącą. Ściany - wykończone płytami gresu. Ogrzewanie podłogowe, też w obrębie kabiny prysznicowej. Woda uzdatniana przez urządzenie zmiękczające. Brodzik wpuszczony w posadzkę: 160 × 90 cm, wykonany z akrylu. Syfon - niski, wysokość 66 mm, średnica 90 mm; przepustowość 24 l/min. Gwarancja 20 lat.
Man icon Lilianna Jampolska
Lidka - Członkini Klubu Budujących Dom, odpływ liniowy zamontowała w 2017 r.
Łazienka przy master bedroom, na poddaszu: powierzchnia 13,5 m2. Prysznic - 100 × 150 cm, odgrodzony szklanym przepierzeniem typu walk-in (szkło hartowane, z powłoką samoczyszczącą). Posadzka i ściany - z płyt gresu. Czterospadowy spadek na posadzce, o nachyleniu do 2,5%. Odpływ liniowy: posadzkowy. Syfon - o przepływie wody 59 l/min, tzw. suchy. Maskownica - wymiary 80 × 9 cm, wykonana ze stali nierdzewnej, przeznaczona do wklejenia płytek.
Man icon Lilianna Jampolska
Ania i Bartek - Czytelnicy Budujemy Dom, odpływ liniowy zamontowali w 2020 r.
Łazienka przy sypialni, na parterze: 15,33 m2. Prysznic - 120 × 100 cm, oddzielony przeszkleniem z drzwiami (na zamówienie). Posadzka i ściany - wykończone płytami gresu. Woda z wodociągu, odprowadzana do biologicznej oczyszczalni ścieków. Ogrzewanie podłogowe, poza obrębem kabiny prysznicowej. Odpływ liniowy: posadzkowy, wykonany z polerowanej stali nierdzewnej; niski - głębokość montażu 70 mm, możliwość przycięcia na wymiar 30-120 cm. Syfon - o przepustowości 36 l/min. Gwarancja 10 lat.
Man icon Lilianna Jampolska
Sławek i Agnieszka - Członkowie Klubu Budujących Dom, odpływ liniowy zamontowali w 2019 r.
Łazienka rodzinna, na parterze: powierzchnia 8,75 m2. Prysznic - narożny, o wymiarach 120 × 90 cm, z dwóch stron ścianka o wysokości 210 cm, z hartowaną szybą i powłoką samoczyszczącą, przesuwne drzwi o szerokości 60 cm. Posadzka i ściany - z wielkoformatowych płyt gresu, czterokierunkowy spadek 2%. Ogrzewanie podłogowe, też w obrębie kabiny prysznicowej. Woda zmiękczana przez odpowiednie urządzenie. Odpływ liniowy: w posadzce; długość 80 cm, szerokość 6 cm. Syfon - przepływ wody 49 l/min. Maskownica - ze stali nierdzewnej, przeznaczona do wklejenia płytek.
Man icon Lilianna Jampolska
Kamil - Członek Klubu Budujących Dom, odkurzacz centralny zamontował w 2014 r.
Dom: 2 kondygnacje, powierzchnia z garażem 196,80 m2. Instalacja: ułożona podczas budowy domu. Gniazda - 4 sztuki, dodatkowe w jednostce centralnej; 2 automatyczne szufelki (w przedsionku i kuchni). Akcesoria - wąż ssawny o długości 9 m, rura teleskopowa z włącznikiem w rączce, standardowy pakiet elementów. Jednostka centralna: kompaktowa; model z podwójną filtracją zanieczyszczeń (cykloniczna i filtr HEPA); moc ssawna do 36,75 kPa; 59 dB; antybakteryjny pojemnik na śmieci 25 l. Lokalizacja - w garażu.
Man icon Lilianna Jampolska
Grażyna i Tomasz - Członkowie Klubu Budujących Dom, odkurzacz centralny zamontowali w 2017 r.
Dom: dwie kondygnacje, powierzchnia z garażem 266 m2. Instalacja: ułożona podczas budowy domu. Gniazda - 7 sztuk i kolejna w jednostce centralnej; dwie automatyczne szufelki (w kuchni w cokole szafki pod zlewozmywakiem, w przedsionku). Akcesoria - 1 wąż ssawny o długości 12 m z rurą teleskopową i włącznikiem w rączce (wcześniej o długości 9 m), standardowy pakiet elementów, dokupiono dwie szerokie szczotki do posadzek twardych i dywanów. Jednostka centralna: od renomowanego kanadyjskiego producenta; kompaktowa, model z podwójną separacją zanieczyszczeń, z opcjonalnym antyalergicznym workiem jednorazowym (filtr materiałowy DuoFib Velcro, cyklon, jednorazowy worek), moc 1695 W, moc ssawna 660 AirWatt, 60 dB; system łagodnego uruchamiania SOFT-START; wskaźnik LED poziomu zapełnienia zbiornika na śmieci. Gwarancja 10 lat. Lokalizacja - w aneksie gospodarczym, przy garażu.
Man icon Lilianna Jampolska
Sprzątanie bez plątaniny kabli
Technologia z jednostką centralną oraz rurociągiem w podłodze i ścianach zapewnia zdecydowanie większą, w porównaniu z odkurzaczami przenośnymi, moc ssania, a co za tym idzie - szybsze i efektywniejsze działanie. Nasi Rozmówcy opowiedzieli o innych walorach takiej instalacji.
Man icon Lilianna Jampolska
Podstawa dachu
To, w jaki sposób będzie wyglądał dach, zależy głównie od jego kształtu i stopnia nachylenia połaci. Do tych parametrów dopasowuje się jego konstrukcję i materiał na pokrycie. Chociaż od lat w Polsce dominują dachy skośne, wersje ze stropodachem, popularne w latach 70. i 80., znów są coraz częściej wykonywane.
Man icon Joanna Dąbrowska
Zmiana koloru dachu - początek do zmiany wyglądu całego domu
Dach jest najbardziej narażonym elementem budynku na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, jak silne nasłonecznienie, opady (w tym kwaśne deszcze, śnieg), zmienne temperatury czy silny wiatr. Te czynniki uszkadzają powierzchnie dachów, w tym dachów pokrytych blachą powlekaną. Aby powierzchnia dachu była jak najdłużej w dobrej kondycji, warto dokonywać jej renowacji malując odpowiednią farbą antykorozyjną.
Wymiana starego pokrycia na nowe
Wymiana starego pokrycia to nie tylko duży wydatek, ale również spore wyzwanie logistyczne. Ponadto dezorganizuje życie domowników. Z tych powodów remont dobrze jest ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeśli wybierzemy blachodachówki, wszystkie prace będą przebiegały szybko, a nowy dach będzie estetyczny i trwały.
Efektowne i trwałe
Inwestorzy planujący budowę domu biorą pod uwagę na ogół jeden z dwóch najpopularniejszych materiałów na pokrycie dachu. Amatorzy bardziej tradycyjnych kształtów wybierają dachówki (cementowe, ceramiczne) bądź imitujące je blachodachówki. Zwolennicy nowoczesnych, prostych linii decydują się na blachodachówki płaskie lub blachę łączoną na rąbek stojący. Gont bitumiczny, strzecha i łupek kamienny są rzadko stosowane. Niezależnie od rodzaju pokrycia na każdym dachu niezbędne są rynny, a całość powinna być fachowo zamontowana.
Man icon Joanna Dąbrowska
Ocieplenie coraz ważniejsze!
Czy ocieplenie domu ma związek z rozpętaną przez Putina wojną i polityką klimatyczną Unii Europejskiej? Tak, i to duży. Wojna podbiła ceny nośników energii, a najlepszą metodą na obniżenie rachunków za ogrzewanie jest właśnie ocieplenie budynku. Z kolei władze Unii postanowiły, że do 2050 r. kraje wspólnoty mają być neutralne klimatycznie. Żeby tak się stało, budynki muszą być zeroemisyjne. A tego, bez solidnej termomodernizacji tych starszych, nie da się osiągnąć.
Man icon Janusz Werner
Dom drzwiami podzielony
Jedną z podstawowych funkcji drzwi wewnętrznych jest zapewnienie domownikom prywatności poprzez wydzielenie w budynku odrębnych stref. Ale drzwi redukują też poziom hałasu i zatrzymują w pomieszczeniach ciepłe powietrze, co ma znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym. W domach jednorodzinnych można stosować drzwi różnych typów. Poniżej odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają sobie inwestorzy planujący ich zakup.
Man icon Tomasz Wojciuk
Ciepłe, ciche i bezpieczne
Wybierając drzwi zewnętrzne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale również parametry użytkowe. Powinny dobrze chronić przed zimnem i hałasem, a także stanowić barierę dla intruzów.
Man icon Norbert Skupiński
Napęd dla wygody
Kiedyś, żeby wyjechać autem z podwórka, lub na nie wjechać, trzeba było wysiąść z samochodu i otworzyć bramę. Dziś, szczególnie przy nowych domach, to coraz rzadszy widok. Bramy wjazdowe, nazywane także ogrodzeniowymi, wyposaża się bowiem w napędy. Wystarczy nacisnąć przycisk pilota i brama otwiera się sama, bez potrzeby opuszczania auta i szarpania się z ciężkim skrzydłem.
Man icon Janusz Werner
Elektryczne ogrzewanie podłogowe samoregulujące czy stałooporowe?
Systemy samoregulujące ze względu na bardziej zaawansowaną technologię są rozwiązaniem droższym. W jakich sytuacjach rodzaj przewodu ma znaczenie?
Ciepło spod posadzki
Coraz więcej inwestorów chce mieć w domu ogrzewanie podłogowe, przynajmniej w łazienkach. To marzenie łatwe do zrealizowania, nawet w starszych budynkach. O ile zdecydujemy się na podłogówkę elektryczną, której instalacja w użytkowanym domu jest prostsza, niż wodnej. W budynkach solidnie ocieplonych, z instalacją fotowoltaiczną, elektryczne ogrzewanie podłogowe może być nawet głównym źródłem ciepła.
Man icon Janusz Werner
Rekuperatory aeroVent Reversus w technologii PML
Reversus to nowoczesne centrale wentylacyjne wykorzystujące do wymiany ciepła wymienniki przeciwprądowe zarówno w wersji standardowej jak i entalpicznej, w których wymiennik przekazuje nie tylko ciepło, ale również cząsteczki wilgoci do powietrza nawiewanego z zewnątrz, gwarantując uzyskanie doskonałej wydajności cieplnej i jakości powietrza, przy zachowaniu umiarkowanych oporów przepływu oraz 100% zabezpieczenia przed mieszaniem strumieni powietrza.
Decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON: komfort, oszczędność i zdrowe powietrze w Twoim domu
Właściwa wentylacja jest kluczowym elementem do zapewnienia komfortu we wnętrzach budynku. Jej brak może prowadzić do wielu problemów, takich jak wilgoć, pleśń, zaparowane okna czy zaduch. Dlatego warto zainwestować w system decentralnej wentylacji VLR 70 od STIEBEL ELTRON.
Aby oddychało się z ulgą
To, że źle reagujemy na zanieczyszczone w domu powietrze - kaszlem, bólem głowy, spadkiem koncentracji - jest faktem. Ale jest też druga wiadomość. Niektóre parametry powietrza, takie jak stężenie dwutlenku węgla i wilgotność względną, możemy monitorować, poprawiać i utrzymywać na właściwym poziomie. To bardzo ważne, bo w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy coraz więcej czasu.
Man icon Aleksandra Kuśmierczyk
Ciepłe przegrody
Ściany domu można wykonać w różnych technologiach, ale niezależnie od wybranego sposobu trzeba zadbać o to, by były ciepłe. W przypadku stropu liczą się przede wszystkim zdolność tłumienia hałasu, szybkość budowy i lokalna dostępność materiałów. Jednak to nie znaczy, że przegrody oddzielające piwnicę lub poddasze nieużytkowe oraz stropodachy mogą pozostać niezaizolowane.
Man icon Norbert Skupiński
Inteligentna ochrona z systemem alarmowym INTEGRA
Co może zagrażać naszemu domostwu? Nie tylko włamanie i kradzież, ale również sytuacje losowe takie jak pożar, zalanie czy wyciek gazu. Dzięki dodatkowo realizowanym przez system alarmowy INTEGRA funkcjom automatyki budynkowej w swoim domu możemy zastosować nowoczesne, inteligentne sposoby ochrony.
Inteligentna ochrona
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wyposażenie ich w instalację inteligentną. Zazwyczaj główną motywacją jest chęć zwiększenia komfortu mieszkania i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ale równie dobrym powodem może być poprawa bezpieczeństwa domowników.
Man icon Norbert Skupiński
Przeszklone ściany z ochroną przed słońcem
Od lat bardzo modne są duże przeszklenia, obejmujące, np. całą szerokość ściany w salonie, a nawet dwie kondygnacje. Takie rozwiązania sprawiają, że bryła budynku wydaje się lekka, a wnętrza są dobrze doświetlone. Poza tym szerokie drzwi tarasowe ułatwiają komunikację między domem i ogrodem. Niestety, im więcej szyb tym latem w pomieszczeniach bardziej gorąco, zimą - chłodniej. Można temu zaradzić, korzystając z zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Najwygodniej, jeśli sterowane są one automatycznie.
Man icon Joanna Dąbrowska
Najlepiej na miejscu
Wykorzystywanie prądu z mikroinstalacji PV w jak największym stopniu na własne potrzeby zawsze było najbardziej pożądanym i opłacalnym wariantem. Stało się jeszcze bardziej atrakcyjne po zmianie systemu rozliczania prosumentów na Net-billing. Wzmocnią to jeszcze planowane dalsze zmiany, w postaci dynamicznych taryf, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Wszechstronne źródło ciepła
Gazowe kotły kondensacyjne w ciągu kilku lat niemal wyparły z rynku kotły tradycyjne (niekondensacyjne), bo są od nich bardziej oszczędne i bezpieczne. Chociaż ich sprzedaż ostatnio spadła, to wciąż dominują na rynku. Nic w tym dziwnego, bo mają wiele zalet i nadają się do ogrzewania właściwie każdego domu.
Man icon Jarosław Antkiewicz
System SharkBite Nexus - komfort grzania i chłodzenia przez cały rok
RWC jest uznawany za jednego z wiodących producentów złączy wtykowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znakomitej jakości wytwarzanych produktów, kompleksowości asortymentu i dostaw oraz szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji. Firma John Guest, przez 60 lat działalności, wypracowała sobie zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. W połowie 2018 roku John Guest wstąpił w szeregi międzynarodowej grupy RWC przekazując jej zdobywane przez lata doświadczenie oraz rozwiązania.
BOSMAN LED - zaawansowany dogrzewacz do instalacji c.o. i c.w.u.
Zawsze warto mieć w instalacji centralnego ogrzewania drugie źródło ciepła. To rezerwa na wypadek, gdy to pierwsze ulegnie awarii, zabraknie do niego paliwa, okaże się niewydolne w czasie dużych mrozów, albo w ogóle go jeszcze nie mamy, np. czekając na opóźniającą się dostawę pompy ciepła.
Rewolucja już się zaczęła
Rynek pomp ciepła rośnie w imponującym tempie. Dość powiedzieć, że przez 10 lat sprzedaż pomp powietrze/woda zwiększyła się w Polsce przeszło stukrotnie. To efekt wzrostu świadomości ekologicznej inwestorów, rządowych dopłat oraz ogromnych podwyżek cen tradycyjnych nośników energii. Pompom sprzyja też - i wkrótce będzie to czynnik najistotniejszy - unijne prawo. Jeśli projekt nowelizacji tzw. dyrektywy budynkowej wejdzie w życie, to za niespełna 10 lat montaż urządzeń grzewczych na paliwa kopalne (węgiel, gaz), będzie zakazany w całej Unii Europejskiej.
Man icon Janusz Werner
Szybko poczujemy różnicę
Po latach użytkowania brama garażowa z reguły nie wygląda najlepiej, często też nie działa tak sprawnie, jak na początku. Częstym problemem jest również brak szczelności, co skutkuje ucieczką ciepła z garażu. Gdy zdecydujemy się na jej wymianę, szybko poczujemy różnicę, bo dostępne obecnie w sprzedaży modele są dużo nowocześniejsze od tych montowanych dawniej i znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu.
Man icon Norbert Skupiński
Dom płotem otulony
Już podczas budowy domu powinniśmy pomyśleć o ogrodzeniu posesji, co zabezpieczy ją przed ciekawskimi, nieproszonymi gośćmi i podniesie bezpieczeństwo. Później taki tymczasowy parkan, najczęściej wykonany ze stalowej siatki, zastępuje się docelowym, już o wiele bardziej reprezentacyjnym ogrodzeniem. Powinno ono być solidne, estetyczne i dobrze wkomponowane w najbliższe otoczenie.
Man icon Tomasz Wojciuk
Efektowne dekoracje
Nowoczesna, minimalistyczna architektura obecnie budowanych domów najczęściej oznacza również prostotę w wyglądzie elewacji. Ściany wykańcza się tynkami w odcieniach bieli i szarości, a nawet ciemnego grafitu lub czerni. Aby fasada wyróżniała się spośród innych, część inwestorów decyduje się na urozmaicenie jej oryginalnymi materiałami, również takimi, stosowanymi do tej pory wyłącznie na dachach.
Man icon Joanna Dąbrowska
Gniazdka i łączniki
Dobór gniazd, łączników i innych widocznych elementów osprzętu nie jest prostą sprawą. Bynajmniej nie dlatego, że nie ma w czym wybierać. Przeciwnie, coraz więcej jest jego nowych rodzajów - łączników dotykowych, bezprzewodowych, multimedialnych itd. Podpowiadamy, jak się w tym wszystkim zorientować i wybrać najbardziej użyteczny sprzęt.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Zależnie od upodobań
Właściwie w każdym ogrodzie niezbędne są nawierzchnie utwardzone. Ułatwiają one komunikację i porządkują przestrzeń. Powinny nawiązywać do stylu budynku czy ogrodzenia oraz wpisywać się w układ roślinności. Odpowiednio zaprojektowane pozwalają uzyskać wrażenie harmonii.
Man icon Małgorzata Kolmus
Ogród z zielonym dywanem
Własny ogród z zieloną murawą to doskonałe miejsce do odpoczynku. Niestety potrzebuje ona regularnej pielęgnacji. Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji jest trudniejsze niż jego założenie i wymaga czasu, regularności, a czasem także specjalistycznych narzędzi.
Man icon Małgorzata Kolmus
Własny zielony azyl
Dom bez tarasu wydaje się niekompletny, bowiem ten ostatni jest właściwie przedłużeniem salonu - miejscem łączącym budynek z otaczającym ogrodem. Jego wygląd i charakter wpływają na samopoczucie domowników, a także przybywających gości.
Man icon Małgorzata Kolmus
Chusteczka z kanałem i lustrem
Trud, jaki architekt krajobrazu włożyła w tworzenie prezentowanego ogródka, był tak ogromny, jak spektakularny jest końcowy efekt estetyczny i funkcjonalny. Na niewielkiej przestrzeni właścicielka może wypoczywać na tarasie, nad wodą, pod pergolą z hamakiem, ponadto oglądać w lustrze odbicie pięknych fragmentów ogrodu.
Man icon Lilianna Jampolska
Sauny
PYTANIE CZYTELNIKA: Czy w zamieszkanym już domu da się bez problemu zamontować saunę? Gdzie najlepiej ją umieścić i jakie wymogi powinno spełniać pomieszczenie, w którym znajdzie się sauna?
Jak zrobić beton?
PYTANIE CZYTELNIKA: Planuję dość poważny remont mojego domu. Większość prac chciałbym przeprowadzić we własnym zakresie. Prawdopodobnie do kilku robót będę potrzebował betonu. Jak go zrobić samodzielnie?
Skraplanie się wody na oknach
PYTANIE CZYTELNIKA: W zeszłym roku kupiliśmy z mężem kilkunastoletni dom. Ogólnie był on w dobrym stanie. Wyremontowaliśmy jedynie kuchnię i odmalowaliśmy wszystkie pomieszczenia. Przeprowadziliśmy się w listopadzie. Po kilku tygodniach okazało się, że od wewnątrz na oknach w kuchni, w łazience i w pokojach dzieci skrapla się para wodna, a w pralni na uszczelkach i w narożnikach ścian pojawiła się pleśń. Problem jest poważny, zwłaszcza że mamy małe dzieci i nie chcemy, by mieszkały w takich warunkach. Jak sobie z tym poradzić?
Dobór i regulacja hydroforu
PYTANIE CZYTELNIKA: Jestem w trakcie budowy domu, który będzie zasilany wodą z własnej studni. W związku z tym muszę kupić hydrofor. Do tej pory nie wiedziałem nawet, że są ich jakieś rodzaje. Szczerze mówiąc, nadal nie bardzo rozumiem, czym się różnią (co z tych różnic wynika). Ponadto nie wiem, jaką wielkość wybrać, a widzę, że pojemnością różnią się nawet dziesięciokrotnie.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT