Jakie są rodzaje syfonów kanalizacyjnych?

Planuję remont instalacji wod.-kan., w związku z czym muszę kupić niezbędne materiały. Oczywiście skonsultuję to z hydraulikiem, który będzie prowadził prace, ale wpierw chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat syfonów kanalizacyjnych. Czy montuje się je przy każdym z przyborów sanitarnych? Jakie rodzaje syfonów są do wyboru?

Syfony kanalizacyjne są niepozorne, ale pełnią ważną rolę w domowej instalacji kanalizacyjnej. Ich zadaniem jest zabezpieczanie przed przedostawaniem się gazów z rur do pomieszczeń, w których zainstalowane są przybory sanitarne. Montuje się je przy umywalkach, wannach, brodzikach i miskach ustępowych.

Syfony mają dość prostą budowę i sposób działania. Po spłukaniu wody, w tego typu urządzeniu zostaje pewna ilość wody, która stanowi barierę dla gazów zgromadzonych w kanalizacji. W sprzedaży są cztery typy syfonów: rurowe, butelkowe, dzwonowe, suche.

Syfony zabezpieczają przed przedostawaniem się gazów z instalacji kanalizacyjnej do pomieszczeń, w których zainstalowane są przybory sanitarne. TYCNER
Syfony zabezpieczają przed przedostawaniem się gazów z instalacji kanalizacyjnej do pomieszczeń, w których
...