Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Deski tarasowe GARDIN DECO
Propozycją wartą uwagi są deski WPC wykonane w innowacyjnej technologii Co-extrusion. Rozpoznamy je po wysokogatunkowej warstwie z materiałów polimerowych.
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub przynajmniej rozważając budowę domu energooszczędnego, nie sposób pominąć w kalkulacjach ogrzewania elektrycznego. Opcji jest kilka, zaczynając od mat oraz kabli grzewczych, poprzez różne typy kotłów elektrycznych, a na drogich pompach ciepła kończąc. Kotły elektryczne oporowe (z grzałkami) są rozsądnym wyborem - z jednej strony koszt zakupu jest najniższy ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, z drugiej strony eksploatacja przy dobrze ocieplonym budynku, zwłaszcza wspomaganym instalacją PV - nie generuje wysokich rachunków.
Markizy VMZ SOLAR
Markizy zewnętrzne FAKRO do okien pionowych nie tylko zapobiegają dostawaniu się promieni słonecznych do pomieszczenia, ale w dodatku powodują spadek temperatury nawet o 10 stopni Celsjusza (czego nie potrafią rolety materiałowe, które same się nagrzewają, emitując do wnętrza ciepło). Markizy VMZ Solar absorbują promienie słoneczne już przed szybą i odprowadzają ciepło na zewnątrz. To doskonały sposób na zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczenia. Zyskujemy przez to nie tylko większy komfort, ale również oszczędzamy, gdyż możemy ograniczyć działanie klimatyzacji.
Bramy garażowe GERDA - TREND, PRESTIGE / PRESTIGE PLUS
Niemal każdy dom jednorodzinny wyposażony jest w garaż - wolnostojący lub bezpośrednio połączony z budynkiem. W każdym z tych przypadków wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jest nim niezawodna, energooszczędna i pasująca do elewacji domu brama garażowa.

Projekty domów

HomeKONCEPT 72 G2
Projekt HomeKONCEPT 72 G2 pracowni projektowej HomeKONCEPT
Dom w aurorach 7
Projekt Dom w aurorach 7 pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Dom w przebiśniegach 11 (G2)
Projekt Dom w przebiśniegach 11 (G2) pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Miriam V
Projekt Miriam V pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Reportaż - posesjonaci

Wyremontowany i rozbudowany
Adam kupił nieduży jednorodzinny dom, który poprzedni właściciele użytkowali przez zaledwie 5 lat. Najpierw dobudował do niego łącznik i garaż, nieco później - wygodny wolnostojący aneks dla gości. We wszystkich posunięciach brała udział zaprzyjaźniona architektka, którą nazywał „specjalistką od modernizacji i rozbudowy”.
Man icon Lilianna Jampolska
Energooszczędny, z ciężkiego prefabrykatu drewnianego
Do wzniesienia domu Ania i Piotr wybrali nowoczesną niemiecką technologię TFH, opartą na elementach prefabrykowanych. Po roku od przeprowadzki są z niej bardzo zadowoleni.
Man icon Lilianna Jampolska
Ochronny płaszcz domu
Podczas projektowania elewacji, największy nacisk kładzie się na jakość i długowieczność materiałów fasadowych oraz ich odporność na czynniki zewnętrzne. O kryteriach doboru opowiedziało kilkoro naszych Czytelników.
Man icon Lilianna Jampolska
Beata i Janusz - Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2012 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem, 400 m2. Ściany: dwuwarstwowe; warstwa nośna z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 24 cm, termoizolacja ze styropianu grafitowego o grubości 25 cm. Elewacja: tynk silikonowy (kremowy) i okładzina z drobnych łupanych kawałków piaskowca; wokół okien i drzwi - obramowania i gzymsy ze styropianu. Cokół - wykończony piaskowcem. Podbitka - z otynkowanych płyt OSB. Orynnowanie - z PVC. Parapety - z płomieniowanych płyt granitu w kolorze beżowym.
Man icon Lilianna Jampolska
Anna - Członkini Klubu Budujących Dom, elewację układała w 2018 ?r.
Dom: murowany, trzykondygnacyjny (podpiwniczony, piętrowy z garażem). Powierzchnia 240 m2. Ściany: z bloczków silikatowych o grubości 24 cm i styropianu o grubości 15 cm. Elewacja: tynk - cienkowarstwowy, silikonowy, w kolorze złamanej bieli, faktura baranek 1,5 mm. Ciemne elementy z farby fasadowej w kolorze antracyt. Orynnowanie - z PVC (antracyt). Parapety - z blachy. Cokół - otynkowany i pomalowany.
Man icon Lilianna Jampolska
Beata i Bartek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2017 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem. Ściany: dwuwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i styropianu o grubości 15 cm. Powierzchnia 256 m2 plus garaż. Elewacja: tynk silikatowy w kolorze białym i antracyt. Przy głównym wejściu, we wnękach balkonowych i garażowej - okładzina z łupka kwarcytowego w kolorze antracyt. Na fragmentach ścian - listwy dekoracyjne z termososny. Szerokie gzymsy ze szczelinami i daszkiem z drewna. Orynnowanie - z blachy stalowej. Oświetlenie - LED.
Man icon Lilianna Jampolska
Kolorowe i z ciekawą fakturą
Podczas wykańczania ścian jedynym ograniczeniem bywa obecnie tylko wyobraźnia. Wykorzystując współczesne materiały wykończeniowe, można bowiem uzyskać najbardziej spektakularne efekty i atrakcyjne tło mebli. Nasi Rozmówcy pokazali nam swoje aranżacje.
Man icon Lilianna Jampolska
Anna - Członkini Klubu Budujących Dom, ściany wykańczała w 2018 r.
Ściany: z silikatów, otynkowane maszynowo zaprawą gipsową, wysokość 2,80 m. Materiały wykończeniowe: 1. Hydrofobowa, zmywalna farba lateksowa w kolorze białym, połysk satynowy. 2. Okładzina ścienna z gipsu imitująca starą cegłę, pomalowana emulsją lateksową na kolor biały. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Grunt, farby, wałki i pędzle, drabina. Ad 2. Klej gipsowy, grunt, farba.
Man icon Lilianna Jampolska
Bartek - Członek Klubu Budujących Dom, ściany w salonie wykańczał w 2019 r.
Ściany: z ceramiki poryzowanej, wykończone maszynowo tynkiem gipsowym; wysokość do 7 m. Materiały wykończeniowe: 1. Ceramiczna farba lateksowa w kolorze białym, grafitowym, jasnoszarym; na sufitach - przeznaczona na sufity, tego samego markowego producenta. 2. Tapeta winylowa Woods (Cole & Son) w sypialniach dzieci. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Farby ceramiczne i sufitowe, wałki i pędzle do malowania, drabina, rusztowanie. Ad 2. Nożyczki, nóż, klej do tapet, wałki i pędzle.
Man icon Lilianna Jampolska
Ania i Piotr - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany wykańczali w 2018 roku.
Ściany: ściany z bloczków betonu komórkowego, wewnątrz otynkowanych tradycyjną zaprawą cementowo-wapienną. Materiały wykończeniowe: 1. Biała farba lateksowa, hydrofobowa farba lateksowa w kolorze granatowym, ceramiczna i hypoalergiczna farba w kolorze różowym. 2. Okładzina z korka o grubości 6 mm - w gabinecie i dwóch pokojach córek. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Wałki i pędzle, taśma malarska, drabina. Ad 2. Nóż do cięcia korka, stalowa linijka, pędzel do kleju, gumowy wałek do dociskania okładziny.
Man icon Lilianna Jampolska
Jaki będzie Mój Prąd 3.0?
W ramach programu „Mój Prąd” wypłacono dofinansowanie już ponad 200 000 instalacji fotowoltaicznych. Niewątpliwie to za jego sprawą widok paneli PV na dachach stał się niemal rzeczą powszechną. Jednak nabór wniosków do poprzedniej edycji programu zakończył się na początku grudnia 2020 r. Na jego nową odsłonę czekają zarówno inwestorzy jak i wykonawcy. Ma ona ruszyć lada dzień - 1 lipca 2021 r. Co o niej wiemy, a na jakie pytania wciąż nie ma odpowiedzi?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć?
Od stycznia 2021 r. inwestorzy planujący budowę i modernizację domu muszą sprostać nowym wymaganiom, określonym w Warunkach Technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowe wytyczne mają duży wpływ m.in. na wybór systemu grzewczego. Które rozwiązania zapewnią nam energooszczędny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii dla domu?
Niewyczerpane źródło energii
Pompa ciepła może pozyskiwać darmową energię zmagazynowaną w gruncie, wodzie gruntowej lub powierzchniowej albo w powietrzu. Największą popularnością cieszą się te ostatnie urządzenia - stosunkowo niedrogie i łatwe w montażu.
Man icon Norbert Skupiński
Pompa ciepła Basic 4. generacji!
Przedstawiamy Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Bask to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji - sprawdzonego sposobu na „zielone" ciepło w naszych domach.
MONOBLOK: pierwszorzędna pompa ciepła
Od kwietnia 2021 r. STIEBEL ELTRON oferuje swoim klientom monoblokowe, inwerterowe pompy ciepła powietrze-woda w pakietach.
Pompa ciepła za połowę ceny? Sprawdź jak skorzystać z aktualnych programów dotacyjnych
Zmieniający się klimat jest już oczywistością. Tak samo, jak kurczące się zasoby naturalne. Mamy coraz mniej czasu na podjęcie radykalnych kroków, dlatego trzeba działać szybko i skutecznie. Rezygnacja z paliw kopalnych i wybór odnawialnej energii ma kluczowe znaczenie dla nas i dla środowiska.
Niezbędny w inteligentnym budynku
Osprzęt elektroinstalacyjny to obecnie bardzo zróżnicowana grupa produktów. Obok stosowanych od lat typowych łączników i gniazd, które służą do pobierania prądu i uruchamiania urządzeń elektrycznych, w sprzedaży jest coraz więcej nowoczesnych modeli do sterowania domową automatyką. W inteligentnym budynku taki sprzęt jest niezbędny.
Man icon Norbert Skupiński
Wentylacja bez strat
Wentylacja z rekuperatorem to praktycznie obowiązkowe wyposażenie energooszczędnego domu. I nie bez powodu, bo inaczej wraz z usuwanym powietrzem mogłoby uciekać z niego więcej ciepła niż przez ściany czy okna. Żeby jednak taki system działał naprawdę dobrze, trzeba spełnić określone warunki, a błędy wcale nie należą do rzadkości. O czym trzeba wiedzieć, żeby ich uniknąć?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Wymiennik ciepła - serce rekuperatora. Wszystko co powinieneś o nim wiedzieć, aby dokonać najlepszego wyboru
Zadaniem wentylacji mechanicznej jest optymalna wymiana powietrza tj. usuwanie zużytego powietrza oraz nawiewanie świeżego. Jakość powietrza i jego odpowiednia wilgotność - te dwa czynniki bezpośrednio wpływają na dobre samopoczucie osób przebywających w domu i gwarantują odpowiedni mikroklimat sprzyjający zdrowiu całej Twojej rodziny. Zmiany w warunkach technicznych, liczne kampanie marketingowe producentów central wentylacyjnych (rekuperatorów), łatwiejszy dostęp do informacji i wiele innych czynników, przyczyniły się do znaczącego wzrostu popularności wentylacji mechanicznej (rekuperacji) wśród inwestorów domów jednorodzinnych oraz deweloperów.
Najwyższa część domu
Na pytanie „Jaki masz dach?” większość osób odpowie, że z dachówką lub blachą. Jednak pokrycie to tak naprawdę dopiero ostatni element całości, na którą składa się konstrukcja, podkład i pokrycie. Ważnym uzupełnieniem jest jeszcze orynnowanie oraz ocieplenie. Co trzeba wiedzieć o dachach, żeby móc porozumieć się z projektantem i wykonawcami oraz uniknąć poważnych błędów?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Z zasobnikiem czy przepływowo?
Kocioł z zasobnikiem, czy podgrzewający wodę przepływowo? Decyzja jest bardzo ważna, bo tak naprawdę dotyczy nie tylko samego sposobu podgrzewania wody i komfortu korzystania z prysznica czy wanny. Zależnie od tego co wybraliśmy, będziemy potrzebować kotła o odmiennej mocy, nieco inaczej należy wykonać instalację, wygospodarować mniej lub więcej miejsca. Odmienne będą też możliwości rozbudowy instalacji, np. dodania kolektorów słonecznych. Ostatecznie nie można też zapominać o różnicy cen, bo kocioł bez zasobnika będzie zwykle tańszy.
Man icon Jarosław Antkiewicz
W odcienach brązów i szarości
Obecnie najczęściej wykonuje się tarasy usytuowane bezpośrednio na gruncie. Oprócz popularnej kostki coraz więcej inwestorów wykańcza ich nawierzchnię drewnem lub kompozytem. Oba materiały są trwałe i odporne na uszkodzenia. Drewno należy systematycznie konserwować. W drugim przypadku, zabiegów pielęgnacyjnych jest zdecydowanie mniej.
Man icon Joanna Dąbrowska
Bez ocieplenia
Ściany to jeden z najważniejszych elementów każdego domu, dlatego wyborowi technologii, w jakiej mają być wykonane, warto poświęcić sporo uwagi. W naszym kraju zdecydowana większość budynków jednorodzinnych ma przegrody murowane - jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Na co zwrócić uwagę przy wznoszeniu przegród jednowarstwowych bez ocieplenia?
Man icon Norbert Skupiński
Strop prawie gotowy
W dzisiejszych czasach, kiedy robocizna jest bardzo droga, a o naprawdę dobrych fachowców coraz trudniej, stropy z prefabrykatów są naprawdę dobrym wyborem. Bo układa się je bardzo szybko, a ryzyko popełnienia błędów przez wykonawców jest o wiele mniejsze niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. W końcu prefabrykaty to wyroby niemal gotowe, wytworzone w fabryce, w kontrolowanych warunkach, z użyciem specjalistycznego sprzętu i pod fachowym nadzorem.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Z widokiem na niebo
Okna dachowe, nazywane również połaciowymi, to jeden z tych produktów, które umożliwiły Polakom zagospodarowanie nieużywanych wcześniej poddaszy. Pojawiły się u nas pod koniec ubiegłego wieku i od razu zyskały wielu zwolenników. Także dlatego, że dają możliwość oglądania świata z niepowtarzalnej perspektywy. Bo czyż nie jest przyjemnie leżeć na łóżku i patrzeć na płynące po niebie obłoki?
Man icon Janusz Werner
Nowoczesne z automatyką
Najpopularniejsze obecnie są bramy segmentowe górne, ale zdecydować się można również na uchylne, rolowane i rozwierane. Ich użytkowanie będzie najwygodniejsze, jeśli od razu dodamy napęd - sterowany pilotem lub smartfonem.
Man icon Joanna Dąbrowska
Uciec przed upałem
Lata mamy w Polsce coraz gorętsze, z temperaturą miejscami przekraczającą nawet 35°C. Przy takim upale w domach z modnymi, dużymi przeszkleniami na południowych ścianach, czy na użytkowych poddaszach, robi się po prostu za gorąco. Żeby dało się w nich komfortowo funkcjonować, wystarczy zamontować klimatyzator. W tym sezonie to już ostatni dzwonek na taką inwestycję!
Man icon Janusz Werner
REVIO - klimatyzacja przyszłości
Ulepszona technologia, design oraz funkcje klimatyzatorów generacji X są odpowiedzią marki Rotenso na nowe potrzeby pandemicznej rzeczywistości. Flagowy produkt REVIO został zaprojektowany, aby realizować coraz istotniejszą potrzebę bezpieczeństwa i komfortu. Dodatkowo to całoroczne urządzenie ogrzeje pomieszczenie nawet podczas srogich mrozów.
Elektronika na straży
W ogólnopolskich mediach głośno było ostatnio o zuchwałych włamaniach do domów w podwarszawskiej Jabłonnie. Ale nawet bez takich informacji zainteresowanie zabezpieczeniami antywłamaniowymi, także elektronicznymi, jest spore. Instalacje alarmowe stały się już w zasadzie standardowym wyposażeniem nowych domów, coraz częściej włącza się je również w system domu inteligentnego.
Man icon Janusz Werner
Dlaczego warto wybrać system bezprzewodowy do ochrony domu?
Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie systemu alarmowego, w którym urządzenia wykorzystują bezprzewodową technologię łączności oraz w jakich sytuacjach to rozwiązanie jest szczególnie polecane? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Sprawdźmy.
Sprzątaj z przyjemnością
W domach jednorodzinnych montuje się coraz więcej instalacji podnoszących komfort życia. Z pewnością można do nich zaliczyć centralne odkurzanie. System znacząco ułatwia sprzątanie, a jego elementów praktycznie nie widać w pomieszczeniach mieszkalnych.
Man icon Małgorzata Kolmus
Co można zrobić z deszczówką?
W związku z ocieplaniem się klimatu, ale też szeregiem innych czynników, od pewnego czasu w Polsce występują niedobory wody. Dlatego warto zagospodarowywać deszczówkę, która może przydać się zarówno w domu, jak i jego najbliższym otoczeniu. Dziś retencjonowanie wody jest już nie tylko modne, ale i potrzebne. Do takich wniosków doszedł także rząd, który w ubiegłym roku wprowadził program „Moja Woda”, w ramach którego przyznawane są dotacje na budowę niewielkich instalacji zatrzymujących wody opadowe i roztopowe.
Man icon Tomasz Wojciuk
Podciśnieniowe odwadnianie dachów AKASISON
Gwałtowne burze, wiatry i nawalne deszcze to coraz częstsze zjawiska pogodowe w Polsce. Sytuacje, w których otrzymujemy SMS-owe alerty RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa), stają się dla nas standardem. Ilość opadów o dużym natężeniu wymaga szybkiego, pewnego i bezpiecznego odprowadzenia wody z dachów obiektów budowalnych.
Prawe i lewe
Drzwi wewnętrzne kupuje się z reguły raz na wiele lat. Wybierając je warto więc brać pod uwagę nie tylko cenę, ale też walory użytkowe i estetyczne. Oferta w tym segmencie jest bardzo bogata - obejmuje szeroką gamę wzorów, kolorów i materiałów.
Man icon Norbert Skupiński
Niezbędne w łazience i w kuchni
Armatura to podstawowe wyposażenie każdej łazienki i kuchni. Oferta producentów jest tak szeroka, że każdy z łatwością dobierze modele stylistycznie i kolorystycznie pasujące do wnętrza. Ale estetyka to nie wszystko, powinno się też zadbać o wygodę korzystania z baterii oraz ekologię i oszczędzanie wody, zwłaszcza że mamy jej spory deficyt.
Man icon Joanna Dąbrowska
Bycie modnym swoje kosztuje
Co jest dziś naprawdę modne w budownictwie jednorodzinnym? Duże przeszklenia. A najlepszym materiałem na ramy ogromnych okien jest aluminium. Dzięki niemu architekci mogą popuścić wodze fantazji i projektować ze szkła nawet całe ściany. Ten materiał świetnie wpisuje się również w proste, nowoczesne bryły, więc nie ma innej opcji - aluminiowa stolarka musi być modna!
Man icon Janusz Werner
Kuchnia jak marzenie
Najlepiej jeśli jest duża, widna, praktyczna, do tego spełnia nasze oczekiwania estetyczne. Kuchnia, bo o niej mowa, to nie tylko zapełniona szafkami i szufladami przestrzeń. To także mnóstwo niewidocznych na pierwszy rzut oka rozwiązań podnoszących komfort użytkowania i sprawiających, że codzienne przygotowywanie posiłków jest proste i przyjemne.
Chronią nie tylko przed światłem
Przeciwsłoneczne osłony okienne mogą być bardzo różne - zewnętrzne i wewnętrzne, wykonane z tkaniny metalu, drewna, tworzywa sztucznego. Tak naprawdę, równie zróżnicowane są ich funkcje. Niektóre np. całkiem skutecznie chronią przed nadmiarem światła, ale nie są w stanie zapobiec nagrzewaniu wnętrz przez słońce. Inne mogą przy okazji stanowić dobrą zaporę przeciwko włamywaczom. Jakie są więc najważniejsze cechy poszczególnych rodzajów i kiedy najlepiej jest pomyśleć o ich montażu?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Nowy system rolet SCREEN w ofercie ANWIS
System rolet Screen od Anwis jest dostosowany do różnych sposobów montażu, w zależności od indywidualnych potrzeb lub sytuacji architektonicznych. W połączeniu z bogatą kolekcją tkanin o różnym współczynniku otwarcia (OF), doskonale sprawdza się nie tylko jako przesłona okien i dużych przeszkleń. Może być również montowana na werandach, pergolach czy tarasach.
Estetyczna i praktyczna
Wokół niemal każdego domu niezbędne jest utwardzenie ścieżek, podjazdu do garażu, opaski wokół budynku, a czasem także tarasu. Wszystkie te nawierzchnie można wykończyć brukiem. Najbardziej rozpowszechniony i najtańszy jest betonowy. Wielu inwestorów decyduje się też na klinkierowy - nieco droższy, ale jeszcze trwalszy.
Man icon Małgorzata Kolmus
Pozbruk w mowie potocznej
Opierając się na danych Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, w Polsce aktywnie działa ok. 2 mln podmiotów gospodarczych. Jednak tylko nazwy nielicznych firm są używane w mowie potocznej, określając konkretne zachowanie, rzecz, produkt. W tym zacnym gronie znajduje się Pozbruk.
Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś
Około 40 lat temu kabaret Tey uczył klientów jak należy kupować, mówiąc m.in., że SKLEP to skrót od Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś. Dziś na szczęście nabywca jest traktowany, przynajmniej w Pozbruku, niczym partner, którego eksperci wspierają w tworzeniu efektywnych użytkowo i ciekawych wizualnie aranżacji przestrzeni. Obsługa nie zapewni jednak sukcesu inwestycji w kostkę brukową, palisadę czy elementy architektury ogrodowej bez pomocy kupującego.
Odpowiednio do warunków
Własny ogród z wypielęgnowaną murawą to doskonałe miejsce do odpoczynku oraz do zabawy z dziećmi. Im większa jej powierzchnia, tym teren wydaje się przestronniejszy i bardziej uporządkowany. Jednak utrzymanie takiego zielonego dywanu w dobrej kondycji wymaga sporo pracy. Aby ją sobie ułatwić, warto zaopatrzyć się w odpowiednią kosiarkę.
Man icon Małgorzata Kolmus
Z trzema szybami i „ciepłymi” ramkami
Ciepły okres w roku to najlepsza pora na wymianę okien. Jeżeli wyregulowanie okuć nie poprawia ich szczelności, należy zastąpić okna nowymi. Usunięcie starych i osadzenie nowych w średniej wielkości domu zajmuje jeden lub dwa dni, ale od złożenia zamówienia do montażu zwykle mija minimum kilka tygodni. Warto to wziąć pod uwagę, planując takie prace.
Man icon Joanna Dąbrowska
Spójna całość
Który materiał będzie najlepszy na ogrodzenie? Czy należy zgłosić zamiar jego budowy w urzędzie? Jak zaplanować bramę wjazdową? Czy wyposażyć ją w napęd? Odpowiedzi na te oraz inne pytania przedstawiamy w niniejszym artykule.
Man icon Małgorzata Kolmus
Domy bez pozwolenia do 35 i 70 m2
Na jakich zasadach będzie można budować domy do 70 m2, o których jest mowa w rządowym programie Polski Ład? Czy różnią się one od tych, według których teraz stawia się domy do 35 m2?
Kleje żelowe
Kupiliśmy duże, gresowe płytki. Glazurnik chce je kleić klejem żelowym. Co to za klej i czy jego użycie to dobry pomysł?
Jakie są rodzaje syfonów kanalizacyjnych?
Planuję remont instalacji wod.-kan., w związku z czym muszę kupić niezbędne materiały. Oczywiście skonsultuję to z hydraulikiem, który będzie prowadził prace, ale wpierw chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat syfonów kanalizacyjnych. Czy montuje się je przy każdym z przyborów sanitarnych? Jakie rodzaje syfonów są do wyboru?
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT