Wykończenie ścian wewnętrznych - posesjonaci

Kolorowe i z ciekawą fakturą
Podczas wykańczania ścian jedynym ograniczeniem bywa obecnie tylko wyobraźnia. Wykorzystując współczesne materiały wykończeniowe, można bowiem uzyskać najbardziej spektakularne efekty i atrakcyjne tło mebli. Nasi Rozmówcy pokazali nam swoje aranżacje.
Man icon Lilianna Jampolska
Anna - Członkini Klubu Budujących Dom, ściany wykańczała w 2018 r.
Ściany: z silikatów, otynkowane maszynowo zaprawą gipsową, wysokość 2,80 m. Materiały wykończeniowe: 1. Hydrofobowa, zmywalna farba lateksowa w kolorze białym, połysk satynowy. 2. Okładzina ścienna z gipsu imitująca starą cegłę, pomalowana emulsją lateksową na kolor biały. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Grunt, farby, wałki i pędzle, drabina. Ad 2. Klej gipsowy, grunt, farba.
Man icon Lilianna Jampolska
Bartek - Członek Klubu Budujących Dom, ściany w salonie wykańczał w 2019 r.
Ściany: z ceramiki poryzowanej, wykończone maszynowo tynkiem gipsowym; wysokość do 7 m. Materiały wykończeniowe: 1. Ceramiczna farba lateksowa w kolorze białym, grafitowym, jasnoszarym; na sufitach - przeznaczona na sufity, tego samego markowego producenta. 2. Tapeta winylowa Woods (Cole & Son) w sypialniach dzieci. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Farby ceramiczne i sufitowe, wałki i pędzle do malowania, drabina, rusztowanie. Ad 2. Nożyczki, nóż, klej do tapet, wałki i pędzle.
Man icon Lilianna Jampolska
Ania i Piotr - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany wykańczali w 2018 roku.
Ściany: ściany z bloczków betonu komórkowego, wewnątrz otynkowanych tradycyjną zaprawą cementowo-wapienną. Materiały wykończeniowe: 1. Biała farba lateksowa, hydrofobowa farba lateksowa w kolorze granatowym, ceramiczna i hypoalergiczna farba w kolorze różowym. 2. Okładzina z korka o grubości 6 mm - w gabinecie i dwóch pokojach córek. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Wałki i pędzle, taśma malarska, drabina. Ad 2. Nóż do cięcia korka, stalowa linijka, pędzel do kleju, gumowy wałek do dociskania okładziny.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Mariola i Adam - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany wykańczali w 2018-2019 r.
Ściany: z ceramiki poryzowanej, otynkowane zaprawą gipsową, wysokość 2,90 m. Materiały wykończeniowe: 1. farba lateksowa biała i szara. 2. W salonie (na ścianie z telewizorem i suficie) panel z płyt g-k przykryty betonem architektonicznym i betonową kostką. 3. W sypialni panele z plastrami drewna. 4. W gabinecie tapeta winylowa. Niezbędne materiały i narzędzia: Ad 1. Wałki i pędzle do malowania. Ad 2. Do nałożenia podkładu, masy architektonicznej, masy zabezpieczającej - pędzle i pace; klej do betonu, narzędzia do nakładania kleju. Ad 3. Klej do drewna, poziomnica, impregnat. Ad 4. Klej do tapet, wałki.
Man icon Lilianna Jampolska
Zadbaj o dobre samopoczucie w domu i zaproś jony do środka
„Wypocznij!”, „Złap oddech!”, „Nie stresuj się tak!” - to rady, które jak mantrę słyszymy niemalże codziennie. Mimo że zadanie wydaje się proste, wcale nie jest takie łatwe do realizacji. O ile szybko udaje nam się zregenerować na łonie natury, o tyle w domu przychodzi nam to już nieco trudniej. Winowajcą jest często zła jakość powietrza, którym oddychamy. Ciężkie i niezbyt świeże nie sprzyja dobremu samopoczuciu i budowaniu kondycji zdrowotnej. Można to naprawić, inwestując w dobroczynne jony. Korzyści jest naprawdę wiele!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT