Nowoczesne z automatyką

Najpopularniejsze obecnie są bramy segmentowe górne, ale zdecydować się można również na uchylne, rolowane i rozwierane. Ich użytkowanie będzie najwygodniejsze, jeśli od razu dodamy napęd - sterowany pilotem lub smartfonem.

Rodzaj bramy dobiera się do wielkości garażu i jego usytuowania względem domu, kształtu i wielkości podjazdu, wjazdu na działkę i innych jej elementów, liczby parkujących w nim aut oraz częstotliwości korzystania z niego. Tam, gdzie wjazd jest po łuku, krótki i wąski - najlepiej sprawdzą się bramy, które przy otwieraniu nie zajmują wiele miejsca. Najwygodniejsze będzie zastosowanie modeli rolowanych i segmentowych.

Bramy rolowane chowają się do skrzynki osadzonej przed otworem garażowym (montaż zewnętrzny) bądź za nim (wewnętrzny). Wykonane są z wąskich, kilkucentymetrowych lameli (stalowych, aluminiowych), połączonych przegubowo na całej długości ramy. Mogą być wypełnione pianką poliuretanową. Do montażu potrzeba odpowiedniej ilości miejsca na kasetę - nadproże musi mieć

...