Pompy ciepła - ile faktycznie można oszczędzić na ogrzewaniu?
6/2023
4-5 minut
Popularność pomp ciepła od dłuższego czasu rośnie. Czynników wpływających na zwiększenie zainteresowania ekologicznymi rozwiązaniami dla domów jest kilka. Należy do nich nie tylko chęć bycia ekologicznym, ale również m.in. możliwość obniżenia kosztów ogrzewania. W Polsce przybywa coraz więcej osób, które realnie mogą się cieszyć z inwestycji i tym samym z mniejszych rachunków za prąd.
Oszczędność i ekologia w jednym
Rosnące ceny energii i surowców, liczne programy dofinansowań, a także większa świadomość ekologiczna - wszystko to skłania coraz więcej osób do poszukiwania alternatyw dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Jedną z nich są pompy ciepła. Bez względu na lokalizację czy charakterystykę budynku, dostarczają mieszkańcom ciepło, równocześnie wyraźnie obniżając domowe rachunki.
Możliwość obniżenia kosztów ogrzewania jest dla nas coraz istotniejsze. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Euros Energy pod koniec 2022 roku, z których wynika, że Polacy boją się wysokich rachunków za ogrzewanie (84% respondentów).
Osoby, które w ostatnich latach postawiły na pompy ciepła, docieplenie domów oraz np. panele fotowoltaiczne były w czasie kryzysu energetycznego bardziej odporne na duże wzrosty cen m.in. węgla czy gazu ziemnego. Przykładem są właściciele domu jednorodzinnego w Krakowie. Zastosowali oni pompy ciepła EUROS ATMO 7. W efekcie stali się niezależni od ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze