Kiedy regulacja okuć nie wystarczy
Wprawdzie wakacje to głównie czas odpoczynku i wyjazdów, ale spora część właścicieli domów w tym okresie decyduje się na przeprowadzenie remontu. Sprzyja temu pogoda, długi dzień i... urlop. Z uwagi na rosnące ceny energii oraz ilość ciepła uciekającą przez nieszczelności, wymiana stolarki otworowej jest jednym z pierwszych etapów remontu, polegającego na modernizacji budynku. Podpowiadamy, jakie okna i drzwi wejściowe wybrać i jak je zamontować, aby zimą rachunki za energię były znacznie niższe.
Kiedy przez nieszczelności w oknach i drzwiach zewnętrznych wychładzają się pomieszczenia, a regulacja okuć i wymiana uszczelek nie pomaga - konieczna jest wymiana stolarki. Aby proces ten przebiegł sprawnie, trzeba się do niego przygotować.
Przede wszystkim warto zastanowić się, czy przy okazji remontu nie dokonać modyfikacji poprawiających funkcjonalność okien i drzwi, zmiany podziału, sposobu otwierania i wyboru akcesoriów ułatwiających korzystanie z nich. Przez ostatnie lata w stolarce pojawiło się sporo nowych rozwiązań i wyposażenia, na które warto zwrócić uwagę. Od bardzo modnych tarasowych systemów przesuwnych, przez drzwi z czytnikami linii papilarnych po sterowane elektrycznie (zasilane energią słoneczną) osłony przeciwsłoneczne, montowane na oknach dachowych. Oczywiście, przede wszystkim poprawiono parametry pakietów szybowych, ich izolacyjność termiczną i akustyczną. Zmieniły się też wymogi dotyczące maksymalnych wartości współczynnika przenikania ciepła. Ponad 20 lat te...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze