Kąpiel z pompą ciepła
W większości przypadków pompa, która ogrzewa budynek, podgrzewa też c.w.u. To jak najbardziej rozsądne, wygodne i opłacalne. Ale sposób funkcjonowania pomp i kotłów różni się tu w sposób zasadniczy, z czego znakomita większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy. Zestaw z pompą i zasobnikiem c.w.u. trzeba zaś dobierać, kierując się szczególnymi zasadami. Trzeba je znać, żeby nie popełnić poważnych błędów.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Dlaczego pompa ciepła zawsze współpracuje z zasobnikiem wodyCzemu zbiornik c.w.u. musi być dużyCo różni zbiornik pracujący z pompą oraz z kotłemDlaczego zestawy All-in-One są coraz bardziej popularneKiedy warto kupić pompę tylko do c.w.u.
Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, czyli c.w.u., to obok ogrzewania pomieszczeń druga ważna funkcja kotłów i pomp ciepła. Warto przy tym pamiętać, że chociaż na podgrzewanie ciepłej wody do kąpieli zużywamy ostatecznie znacznie mniej energii, to jest ona niezbędna przez cały rok. To, czy będziemy mogli nią dysponować w wystarczającej ilości oraz we właściwym czasie ma niemały wpływ na wygodę mieszkania we własnym domu.
WYŁĄCZNIE Z ZASOBNIKIEM
Są dwa podstawowe sposoby podgrzewania ciepłej wody użytkowej przez kotły, pompy ciepła lub podgrzewacze. Może być ona gromadzona w zbiorniku, niejako na zapas, lub być ogrzewana przepływowo, czyli na bieżąco, dopiero po odkręceniu kranu. W przypadku kotłów to bardzo podsta...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze