Gdy potrzebna jest filtracja
W każdym domu trzeba zapewnić dostęp do pitnej wody. Ale samo to może nie wystarczyć - gdy nie nadaje się ona do bezpośredniego spożycia, niezbędne jest jej uzdatnianie. W sprawie doboru sposobu filtracji warto skonsultować się z fachowcem. Wcześniej jednak potrzebne będzie zbadanie jakości kranówki.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Dlaczego woda może wymagać uzdatnianiaJak przeprowadzić analizę kranówkiJak dobrać odpowiednią metodę filtracjiJak urządzić domową stację uzdatniania
Dostęp do czystej wody pitnej to podstawa komfortowego i zdrowego życia. Niestety, kranówka nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Problem ten w głównej mierze dotyczy wody czerpanej z własnej studni, która często zawiera różne niepożądane związki. Ale i z tą pobieraną z sieci są czasami problemy. Co prawda nie powinna zaszkodzić naszemu zdrowiu, bo musi spełniać wszelkie normy (jej jakość stale monitoruje przedsiębiorstwo wodociągowe), ale bywa, że jest niesmaczna albo brzydko pachnie. Czasami wpływ na jej jakość ma nie to, skąd jest pobierana, ale stan rurociągu, którym płynie do domu.
Sposobem na poprawę jakości wody jest jej uzdatnianie, które może obejmować np. filtrację mechaniczną, odżelazianie i odmanganianie, zmiękczanie czy dezynfekcję.
W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób różne zaniec...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze