Trwałość i różnorodność

Praktycznie w każdym ogrodzie niezbędne jest ułożenie ścieżek, podjazdu do garażu czy opaski wokół budynku. Utwardzone trakty pozwalają uniknąć powstawania kałuż na działce oraz wnoszenia do domu piasku i błota. Wszystkie wymienione nawierzchnie można wykończyć kostką brukową.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Którą kostkę betonową wybrać
Jaka grubość kostki na ścieżki i podjazd
Jakie zalety ma klinkier
O czym pamiętać, planując nawierzchnie
Jak układać kostkę ekologiczną
Kostka brukowa króluje na posesjach prywatnych (i nie tylko) już od wielu lat. Najbardziej rozpowszechniona jest ta betonowa. Część inwestorów decyduje się jednak na klinkierową, kamienną lub drewnianą. Szeroka oferta produktów umożliwia dopasowanie ich do wyglądu domu i jego otoczenia. Betonowe (zwłaszcza te z wyższej półki) nie przypominają szarych czy czerwonych kostek z lat 90. Pod względem estetyki dorównują klinkierowym czy kamiennym. Poszczególne wyroby różnią się jednak sposobem wykończenia powierzchni, kolorystyką, kształtem, wymiarami (istotna jest zwłaszcza grubość) czy trwałością.
Nawierzchnię brukową dość łatwo jest wykonać. Później przez lata jest ona łatwa w utrzymaniu i ewentualnych naprawach. Dobrze znosi obciążenia, a z drobnych elementów łatwiej niż z płyt układać nawierzchnie o skomplikowanym kształcie oraz faliste wzory.
Ogrodowe nawierzchnie powinny tworzyć dobrze przemyślany układ. Mają też harmonizować z roślinnością i pasować do stylu budynku, ogrodzenia or...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
