Monika i Irek - Członkowie Klubu Budujących Dom, wodę z wodociągu uzdatniają od 2019 r.
ABC Budowania 2021
4-5 minut
Woda: czerpana z wodociągu. Używana do picia, celów gospodarczych, podlewania ogrodu. Popłuczyny filtracyjne odprowadzane do kanalizacji zbiorczej.
Uzdatnianie: 3 filtry mechaniczne z wymiennymi wkładami (ze sznurka, włókniny). Kompaktowy zmiękczacz wody ze złożem o pojemności 25 l i sterowaniem automatycznym (elektroniczna głowica czasowo-objętościowa z by-passem). Lokalizacja - tuż za wodomierzem, w ogrzewanej kotłowni. Liczba użytkowników - 3. Liczba łazienek - 2.
Decyzja: Monika - W poprzednim domu nie uzdatnialiśmy wody z wodociągu, więc kiedy podczas wyposażania nowych „czterech kątów” hydraulik zalecił nam zastosowanie filtrów mechanicznych i zmiękczacza - początkowo odnieśliśmy się do tego sceptycznie. Przekonała nas jednak wizyta u znajomego, mieszkającego w miejscowości, do której zamierzaliśmy się przeprowadzić. Pokazał nam nalot mineralny na sanitariatach i w czajniku - opowiedział, że zbagatelizował ten temat w fazie układania hydrauliki i teraz żałuje. Wiedząc, że będziemy używać tej samej wody, natychmiast zleciliśmy hydraulikowi zakup właściwego sprzętu uzdatniającego. Zdążyliśmy z tym - tuż przed skonfigurowaniem urządzeń grzewczych w kotłowni. Dzięki temu instalator znalazł odpowiednie miejsca na wszystkie potrzebne elementy instalacji. Trzy wymienne filtry mechaniczne założył na rurze tuż za wodomierzem, a dalej (przed kotłem grzewczym) - zmiękczacz z automatyczną głowicą sterującą. Zapewnił wygodny dostęp do każdego urządzenia...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze