Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę

Karolina i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, wodę z wodociągu uzdatniają od 2016 r.

Karolina i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, wodę z wodociągu uzdatniają od 2016 r.

Woda: z wodociągu. Używana do picia, celów gospodarczych, podlewania ogrodu. Popłuczyny filtracyjne odprowadzane do kanalizacji.

Uzdatnianie: wstępny filtr mechaniczny oraz zmiękczacz z nowoczesnym panelem sterowania i wieloma funkcjami, w tym alarmem niskiego poziomu soli. Lokalizacja - w ogrzewanej kotłowni. Liczba stałych użytkowników - 3 osoby. Liczba łazienek - 3.

Decyzja: Piotr - Kupiliśmy zaawansowany technologicznie gazowy kocioł grzewczy i instalator zarekomendował, żeby założyć jeszcze zmiękczacz wody tej samej marki, bo w razie uszkodzenia kotła, nie będziemy mieć kłopotów z gwarancją. Nie traktowaliśmy tego jako naciąganie nas na dodatkowe koszty, tylko jako wyposażenie typu must-have całego układu wodnego i grzewczego w budynku. Zleciliśmy mu dobranie odpowiedniego modelu. Wykonał to, uwzględniając liczbę domowników i odbiorników wody, wielkość jej zużycia - parametry kranówki sprawdził w Internecie, na stronie miejscowej spółki wodnej. Zgodnie z nimi określił parametry i zadania na panelu sterowania. Przeznaczył dla nas urządzenie z półki „bestseller”, z kilkoma atrakcyjnymi funkcjami, m.in. ułatwiającymi obsługę. Rady i przestrogi: - Zaraz po przeprowadzce lekko poprawiłem ustawienia, jestem elektronikiem i lubię bawić się urządzeniami. Głównie starałem się trafić w idealną miękkość wody. Powszechnie wiadomo, że zbyt twarda zakamie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
Czytaj już od 1 zł Poznaj ofertę lub
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom, wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
Karolina i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, wodę z wodociągu uzdatniają od 2016 r.