Aktualności

Grzejnik dekoracyjny HEAVEN
Nowy w ofercie ALPLAST model HEAVEN to połączenie lekkości, prostoty elegancji i funkcjonalności. HEAVEN to nie tylko wygodna suszarka, ale także atrakcyjny element wystroju nowoczesnej łazienki. Wycięcia w środkowej części grzejnika umożliwiają łatwe zawieszenie np. ręczników.
SOLID EYE - nowość od WIPER
To elegancki, nowoczesny brodzik o ponadczasowej formie i ekskluzywnej maskownicy o niespotykanym, innowacyjnym kształcie. Na powierzchni brodzika przygotowane są spadki do efektywnego odprowadzania wody, przy czym powierzchnia jest gładka, bez widocznych spoin.
WATTPILOT - nowe rozwiązanie FRONIUS w zakresie ładowania samochodów elektrycznych
Austriacka firma specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie energii odnawialnej w maju 2021 r. wprowadzi na rynek Fronius Wattpilot. Produkt skierowany jest do wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych, niezależnie od tego czy mają własną instalację PV. Wattpilot wyróżnia się prostotą montażu i jest jednym z niewielu produktów na rynku, który jest w stanie automatycznie przełączać się między jednofazowym i trójfazowym zasilaniem, aby w maksymalnym stopniu spożytkować energię z instalacji PV.
Szybkie prace z gotową gładzią szpachlową
Przygotowanie masy do szpachlowania z suchej mieszanki nie jest trudne. Bywa jednak uciążliwe, jeśli np. potrzebujemy wyszpachlować niewielką powierzchnię - ile materiału urobić żeby wystarczyło. Należy też zmieścić się w podanym czasie obróbki ponieważ jeśli masa zwiąże w wiadrze, nie nadaje się już do użytku. Sypki produkt niesie również ryzyko sporego bałaganu. Dlatego coraz częściej wybierane są gotowe masy szpachlowe. Dostępne w wygodnych opakowaniach nie wymagają żmudnego mieszania, a idealnie dobrane proporcje gwarantują właściwą konsystencję i brak grudek.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Odkurzacz centralny ENKE - wyjątkowy system filtracji
Znana od ponad 15 lat w Polsce marka odkurzaczy centralnych ENKE wprowadziła w swoich jednostkach bardzo wydajny i wyjątkowo komfortowy system filtracji „Dual Filtration”.
Układ sterowania nowej generacji S21 marki BLAUBERG
System ten oferuje rozszerzone ustawianie parametrów urządzeń wentylacyjnych i trybów pracy, a także umożliwia bezproblemową integrację centrali wentylacyjnej z systemem zarządzania budynkiem i inteligentnym domem.
Kamil Grosicki ambasadorem marki DOBROPLAST
Tym razem Kamil Grosicki nie czekał do ostatnich minut okienka transferowego. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z firmą Dobroplast i został oficjalnym ambasadorem marki ze Starego Laskowca.
SZWEDZKA DOTACJA do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł!
To ostatni moment aby skorzystać z dofinansowania w ramach Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł! Akcja potrwa do 31 maja 2021 r. lub do wyczerpania zapasów. Ilość pomp ciepła biorących udział w promocji jest ograniczona.
Ekonomiczne rozwiązania i ekologiczna produkcja - nowa fabryka wełny mineralnej firmy TECHNONICOL w Polsce
14 kwietnia 2021 roku fabryka wełny mineralnej TECHNONICOL rozpoczęła testową produkcję seryjną oraz proces certyfikacji wyrobów.
Kolejna edycja MILWAUKEE® TOUR już niedługo!
MILWAUKEE®, marka znana z produkcji innowacyjnych narzędzi akumulatorowych, ręcznych, akcesoriów, a także modułowego systemu składowania PACKOUT™, wraca na polskie drogi z kolejną edycją MILWAUKEE ® Tour. To seria wydarzeń, podczas której fani i użytkownicy marki mają okazję zobaczyć i przetestować najnowsze produkty marki, skorzystać z doradztwa przedstawicieli, na co dzień zajmujących się dopasowaniem narzędzi odpowiednich do potrzeb użytkownika oraz skorzystać z promocji. Promocja, jak informuje organizator, obowiązuje wyłącznie w czasie wydarzenia w danej lokalizacji i jest przeznaczona dla użytkowników końcowych.
W zestawie do 35% taniej!
Trwa promocja na zakup mat grzejnych ELEKTRA MD w pakiecie z regulatorem temperatury ELEKTRA ELR 20 - można je kupić z rabatem 35%.
Jubileusz OKPOL
OKPOL istnieje od 1991 roku. Początkowo był działalnością gospodarczą powstałą na skutek połączenia marzeń, uporu i niewiarygodnie dobrego planu działania dwóch osób - młodego małżeństwa Doroty i Jana Wełeszczuków - dziś Wiceprezes i Prezesa OKPOL Sp. z o. o.
Kup piękną i praktyczną podłogę i odbierz nagrodę!
Wystartowały promocje konsumenckie marki Arbiton. Tylko do 20 czerwca, kupując wybrane panele winylowe wraz z akcesoriami klienci otrzymają cenne nagrody.
Wiosenna promocja w firmie HÖRMANN
W wiosennej promocji firmy Hörmann drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem można kupić w bardzo okazyjnej cenie.
Pierwszy raz w historii Kongres Stolarki Polskiej w digitalu
Już wkrótce, 15 czerwca br., odbędzie się kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w kraju oraz światowe trendy, wydarzenie będzie miało charakter digitalowy. Forma przekazu on-line czyni Kongres niezwykle dostępnym dla szerokiego grona osób zainteresowanych rozwojem branży stolarki budowlanej, a także biznesu jako takiego.
Barometr zdrowych domów - raport badawczy VELUX
Pod koniec kwietnia miała miejsce premiera kolejnej edycji „Barometru zdrowych domów” - cyklicznego raportu, powstałego z inicjatywy firma VELUX, który służy opisaniu zależności pomiędzy warunkami mieszkaniowymi a zdrowiem ludzi. W VI edycji zaprezentowano wyniki badania ARC Rynek i Opinia, nt. „Stosunku Polaków do warunków mieszkaniowych i remontu”, przeprowadzonego na potrzeby raportu. Zostały w nim zawarte również kluczowe wyniki badań z lat 2017, 2018 i 2019.
Innowacyjne pompy ciepła NETSU
Pod marką NETSU kryją się wydajne i innowacyjne pomy ciepła - ekologiczne rozwiązania służące do ogrzewania domów i biur. Nowoczesne techniki jakie zastosowano w pompach typu SPLIT i MONOBLOK gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Są przyjazne środowisku naturalnemu, spełniają oczekiwania związane z rynkiem HVACR. Nastawione są na prostotę użytkowania oraz małą awaryjność. Wymogi ekologicznego ogrzewania oraz prowadzona dekarbonizacja kierują inwestorów w stronę rozwiązań opłacalnych i sprawdzonych zarazem. Urządzenia doskonale współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi powodując prawie bezkosztową obsługę.
Promocja na zestaw elektrycznego ogrzewania podłogowego ELEKTRA WOODTEC2™PACK
Ruszyła zupełnie nowa promocja pakietów WoodTec2™ Pack składających się z jednostronnie zasilanych folii grzejnych ELEKTRA WoodTec2™ oraz programowalnych regulatorów temperatury ELEKTRA OCD2.
Montowanie na ekranie okien VELUX
Zimą firma VELUX przeprowadziła cykl 5 szkoleń on-line dla dekarzy „Montowanie na ekranie”, w każdym z nich wzięło udział ponad 150 osób profesjonalistów z branży. Tematyka dotyczyła montażu takich produktów jak: okna dachowe VELUX z systemem ciepłego montażu, zestawy okienne kombi, okna kolankowe, rolety zewnętrzne do okien VELUX i instalacja i konfiguracja systemów elektrycznych.
12 dobrych praktyk CEMEX w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Już po raz 19. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, ukazujący najlepsze działania firm w obszarze CSR zrealizowane w 2020 roku.
GALMET HOT POINTS CLUB
GALMET uruchomił najnowszą edycję najgorętszego programu partnerskiego w branży. HOT POINTS CLUB to system wsparcia przygotowany dla najlepszych Instalatorów. W najnowszej edycji konkursu HOT POINTS CLUB na wszystkich uczestników czeka ponad 1000 atrakcyjnych nagród. Dodatkowo każdy z nich może wybrać bony Sodexo lub zasilić przedpłaconą kartę bankową. HOT POINTS CLUB realizowany jest przez Galmet we współpracy ze światowym liderem w dziedzinie organizacji programów partnerskich Sodexo. Podejmując tę współpracę Galmet dołączył do rodziny największych i najbardziej znanych światowych marek wspieranych przez międzynarodowego giganta.
SOLBET 70 lat produkcji
Firma SOLBET jest polską firmą, liderem w produkcji elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) w Polsce. W bieżącym roku mija już 70 lat obecności SOLBET na rynku. Od 1951 roku nieprzerwanie produkuje elementy murowe z betonu komórkowego, a od ponad 30 lat również wyroby chemii budowlanej. Strategiczne zarządzanie, konsekwentny rozwój i poszanowanie tradycji sprawdza się doskonale. Od dziesięcioleci firma prężnie rozwija się, i realizuje wytyczone cele.
WIENERBERGER KORZYŚCI MUROWANE - promocja konsumencka
Wienerberger Korzyści Murowane to program promocyjny skierowany do inwestorów indywidualnych, którzy planują zakup pustaków i dachówek na budowę swojego domu. Od 1 kwietnia 2021 r. do programu dołącza firma Semmelrock oferująca produkty do aranżacji otoczenia domu takie jak: kostki brukowe, płyty tarasowe czy produkty na ścieżki ogrodowe. Zwrotem gotówki na konto premiowane są zakupy wszystkich typów pustaków Porotherm i wykrojów dachówek Koramic wraz z akcesoriami niezbędnymi na każdej budowie oraz wybranych produktów Semmelrock.
Rekordowy popyt na kredyty hipoteczne
56 tys. wniosków o kredyt mieszkaniowy wpłynęło do Biura Informacji Kredytowej w marcu 2021 r. To o 53% więcej, niż w marcu zeszłego roku. - Przyczyną jest luźniejsza polityka kredytowa banków i niskie stopy procentowe - komentuje Mariola Willmann, manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w banku Credit Agricole.
Aktualne stawki wykonawców na podstawie 1202 ankiet z marca 2021 r.
Pracownia Analiz Rynku Budowlanego (PARB) systematycznie monitoruje stawki wykonawców na terenie całego kraju. Dane są zbierane w postaci ankiet, wypełnianych przez członków KBD (Klubu Budujących Dom). Wartości skrajnie niskie i skrajnie wysokie są odrzucane.
Domowe stacje ładowania - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych po polskich drogach pod koniec marca jeździło prawie 23 tysiące elektrycznych samochodów osobowych. Choć daleko nam do krajów skandynawskich, które przodują w dziedzinie elektromobilności, to widok auta elektrycznego budzi coraz mniejsze zdziwienie.
Materiały akustyczne K-FLEX
Powszechnym problemem zakłócającym komfort akustyczny w budynkach, a w szczególności w lokalach mieszkaniowych, jest niewystarczająca izolacyjność akustyczna ścian oddzielających dwa sąsiednie pomieszczenia. W tym celu tworzone są przez firmę K-FLEX liczne rozwiązania mające ograniczyć przenikanie dźwięku przez przegrody i poprawić komfort akustyczny, również dla cienkich ścian z bloczków z betonu komórkowego o grubości 10 cm i 12 cm o niskiej izolacyjności akustycznej. Jedno z takich rozwiązań zostało zaprezentowane poniżej.
Dachówka ceramiczna KODA w modnej kolorystyce
Dachówka ceramiczna KODA, najnowsza propozycja CREATON Polska, zaprojektowana z myślą o nowoczesnej architekturze, łączy w wielkim stylu modę i elegancję. Jest idealną propozycją dla osób szukających na dach swojego domu nietuzinkowych rozwiązań. Doskonale koresponduje z każdym - nawet najbardziej wyszukanym - modnym rozwiązaniem budowlanym. Sprzyja temu dostępność dwóch nowoczesnych wariantów kolorystycznych: antracytowego w wersji matowej angoby i łupka o szlachetnym, głębokim połysku glazury.
Nowy TUBOLIT SPLIT & DUOSPLIT
Tubolit Split & DuoSplit można stosować jako niezawodne preizolowane rozwiązanie systemowe do łączenia jednostek wewnętrznych i zewnętrznych systemów klimatyzacji typu split i multi split. System jest również idealny do podłączania budynków do zewnętrznych odnawialnych źródeł ciepła, takich jak powietrzne pompy ciepła.
Seria najszybszych na rynku napędów BENINCA TURBO
Siłowniki TURBO otwierają bramę dwukrotnie szybciej od innych modeli na rynku. Centrale mają funkcje, np. częściowego otwarcia, łagodnego startu i zamknięcia, spowolnienia, zamknięcia bramy po przecięciu fotokomórek, sygnalizacji stanu bramy, licznika cykli. Siłowniki można wyposażyć w zasilanie awaryjne - TURBO pracują w przypadku zaniku zasilania. Napędy z serii TURBO to również maksymalne bezpieczeństwo użytkownika. Mają dwa systemy bezpieczeństwa: enkoder i przeciążenie amperometryczne, zabezpieczające przed zgnieceniem przeszkód znajdujących się w świetle bramy.
Obrzeża ogrodowe ELKAMINO-DOM
Obrzeża ogrodowe dają możliwość wydzielenia różnych stref w naszym ogrodzie, takich jak ścieżka, kącik wypoczynkowy. Produkty ELKAMINO-DOM dodają uroku i charakteru, są elementem dekoracyjnym podkreślającym wybrane zakątki. Dzięki zastosowaniu obrzeży cementowych tworzymy ładną powierzchnię jednocześnie zabezpieczoną przed rozsuwaniem się chodnika czy kostki.
Nowy kolor ogrodzenia ROMA HORIZON
Firma JONIEC® wprowadziła do oferty nowy odcień ogrodzenia ROMA Horizon o nazwie AMBER. Modułowy system ogrodzeniowy ROMA od samego początku cieszy się niezwykłą popularnością wśród klientów i chroni już tysiące posesji w całej Polsce. Świetnie dopasowuje się do otoczenia domów o nowoczesnej oraz klasycznej architekturze.
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub przynajmniej rozważając budowę domu energooszczędnego, nie sposób pominąć w kalkulacjach ogrzewania elektrycznego. Opcji jest kilka, zaczynając od mat oraz kabli grzewczych, poprzez różne typy kotłów elektrycznych, a na drogich pompach ciepła kończąc. Kotły elektryczne oporowe (z grzałkami) są rozsądnym wyborem - z jednej strony koszt zakupu jest najniższy ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, z drugiej strony eksploatacja przy dobrze ocieplonym budynku, zwłaszcza wspomaganym instalacją PV - nie generuje wysokich rachunków.
HOMEKONCEPT 31 - nowoczesność i funkcjonalność
To dom dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość, wygodę i design. Został zaprojektowany po to, aby spełniać nie tylko wymagania i potrzeby, ale i marzenia!
Nowa generacja zamków BKS SECURY PANIK serii 19 w ofercie G-U POLSKA
W ofercie zamków panicznych marki G-U pojawiła się nowość - zmodyfikowana seria zamków BKS Secury Panik 19, która docelowo zastąpi poprzednie modele.
Nowość! łapacze wody deszczowej od GALECO
Oszczędzanie wody w Polsce to obecnie jeden z priorytetów działań proekologicznych. Namawiają do tego liczne kampanie społeczne i programy dotacyjne wdrażane przez coraz więcej gmin. Właściwie spożytkowana deszczówka przyczynia się do mniejszego zużycia wody wodociągowej, a także zredukowania opłat za ścieki. Efektem tego są duże oszczędności w domowym budżecie, które mogą wynosić nawet 50%. Deszczówka doskonale sprawdzi się przy podlewaniu roślin oraz pracach porządkowych na terenie naszej posesji.
SALTO bateria z funkcją bezdotykowego uruchamiania
Baterie umywalkowe z funkcją bezdotykowego uruchamiania to najwyższy poziom higieny, szczególnie ważny w łazienkach w strefach publicznych, takich jakich galerie handlowe, biura czy przychodnie.
ECOSUN® - promienniki imitujące kamień
Dekoracyjne promienniki ze spiekanych materiałów ceramicznych przypominające do złudzenia naturalny kamień dostępne są w wielu kolorach od białych, kremowych do bardzo modnych szarości i bazaltu. Promiennik ECOSUN® przewidziany jest także do ogrzewania łazienek i pokoi kąpielowych. Wtedy warto go doposażyć w relingi do suszenia ręczników.
Syfon do wanny klik-klak czarny mat
Aktualne trendy w łazienkach wskazują, że czarne akcenty znakomicie się przyjęły. Nowy syfon do wanny z korkiem klik-klak marki INSTADRAIN świetnie kontrastuje się z bielą wanny.
GRAND PELLET - nowość od METAL-FACH TECHNIKA GRZEWCZA
Kocioł c.o. GRAND PELLET stworzony został z myślą o domach jednorodzinnych. Występuje w wersjach 15, 20, 25 i 34 kW. Model ten przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie niskoemisyjność, efektywność i komfort obsługi. Kocioł przystosowano do wydajnego spalania peletu. Uzyskał certyfi katy takie jak EcoDesign i 5 Klasy, dzięki czemu kwalifikuje się do dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”.
Układ wyrównujący płytki
Układ wyrównujący płytki zapewnia równą powierzchnię podczas układania i gwarantuje profesjonalne wykończenie. Doskonale sprawdza się także w przypadku płytek wielkoformatowych.
Nowe czujki ruchu SLIM LINE od SATEL
Czujki ruchu, oprócz ochrony przed intruzami, mogą np. pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia. W rodzinie czujek ruchu SLIM LINE modele oznaczone jako LUNA wyposażone są dodatkowo w białe ledy, których światło może w niektórych przypadkach zastąpić tradycyjne oświetlenie.
Modne okna w kolorach dębu
Moda na dąb nie przemija. Dotyczy to także kolorów okien, i to nie tylko drewnianych, ale także wykonanych z PVC, które potrafią do złudzenia przypominać rysunek i fakturę naturalnego drewna.
Bramy garażowe ISO 70 PREMIUM PLUS - niezawodne w każdej sytuacji
Pęknięta sprężyna w bramie garażowej? Dzięki zabezpieczeniom awaryjnym segmentowe bramy garażowe ISO 70 Premium Plus, oferowane przez Novoferm, są bezpieczne dla użytkownika nawet w takich sytuacjach.
Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub kanałowymi
Opcja dla posiadaczy pompy ciepła (rewers tj. odwrócona cyrkulacja, sprężarka + pompa cyrkulacyjna) lub posiadaczy pompy cyrkulacyjnej (GWC). Chłodząc GWC, „przy okazji” uzyskujemy regenerację złoża. Ciekawym sposobem chłodzenia jest użycie wymiennika koszowego zanurzonego w studni. Instalację grzejąco-chłodzącą można napełnić płynem niezamarzającym.
Deski tarasowe GARDIN DECO
Propozycją wartą uwagi są deski WPC wykonane w innowacyjnej technologii Co-extrusion. Rozpoznamy je po wysokogatunkowej warstwie z materiałów polimerowych.
Szarość jest wielobarwna
Jej natężeniem można podkreślać stylistykę i funkcjonalność miejsca. Neutralna barwa o wielu obliczach pozwala tworzyć piękne, klimatyczne miejsca.
NIDA EXCELLENCE gotowa masa szpachlowa
Samorozlewna gotowa masa Nida Excellence jest cienkowarstwową, polimerową masą szpachlową przeznaczoną do wykonywania gładzi wewnątrz obiektów budowlanych. Odpowiednio nałożony produkt nie wymaga wygładzania powierzchni piórem/ nożem stalowym po aplikacji masy na ścianę/sufit. Produkt jest przeznaczony do maszynowego szpachlowania podłoży mineralnych wewnątrz obiektów budowlanych (płyty g-k, stropy typu filigran, tynki gipsowe, tynki cementowo-wapienne). Optymalna grubość jednej warstwy wynosi od 1,0 do 1,5 mm.
Aeratory regulowane STINNEA
Dzięki nowym aeratorom marki Stinnea można jeszcze wygodniej korzystać z umywalki lub zlewu.
ENSTO ONE HOME - super łatwe i bezpieczne ładowanie
Ensto One Home to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarkę zaprojektowano zgodnie z najnowszymi standardami dotyczącymi ładowania pojazdów elektrycznych. Dla bezpieczeństwa użytkowników stację wyposażono w układ do monitorowania prądu upływowego stałego 6 mA DC oraz opcjonalnie w wyłącznik różnicowoprądowy ze zintegrowanym zabezpieczeniem nadprądowym.
„DOM W KOSAĆCACH (NA)” - zbuduj mały dom parterowy w cenie mieszkania!
Mieszkanie w bloku, czy własny dom z ogrodem? A może właśnie budowa domu w cenie mieszkania! W realizacji tego marzenia pomocny będzie odpowiedni projekt - dokładnie taki jak „Dom w kosaćcach (NA)” z Pracowni ARCHON+.
MONOkolor - nowoczesna klasyka w FORBET
Współczesna architektura coraz częściej bazuje na odcieniach szarości, doceniając jej naturalność i wszechstronne zastosowanie. Nowa powierzchnia MONOkolor to odpowiedź na potrzeby klientów szukających ponadczasowych rozwiązań, które będą doskonałym tłem dla ogrodowego otoczenia.
POWERCONNECT™ od BLACK+DECKER™
Niezależnie od tego, czy potrzebujemy wydajnych elektronarzędzi do majsterkowania, produktów do pielęgnacji ogrodu i trawnika, czy też uniwersalnych urządzeń do sprzątania - poradzimy sobie bez problemu dzięki BLACK+DECKER™ POWERCONNECT™.
Szlifierki kątowe MILWAUKEE® - nowa odsłona mocy
Nawet 20% więcej mocy i 50% szybsze cięcie - nowe, małe szlifierki kątowe M18™ FSAG marki MILWAUKEE® to gama produktów z technologią FUEL odpowiadających na potrzeby różnych specjalistów i zastosowań, dopasowanych do najcięższych warunków pracy i odpornych na drgania. Szlifierki są kompatybilne ze wszystkimi akumulatorami M18™ i wykorzystują technologie akumulatorów High Output przystosowanych do zwiększonego poboru mocy, porównywalnego ze szlifierkami sieciowymi o mocy 1200 W. Wszystkie produkty mają antywibracyjną rękojeść boczną i osłonę chroniącą przed zanieczyszczeniami.
BEM 330W EXTREME FULL BLACK - moduł fotowoltaiczny o wysokiej sprawności i wytrzymałości mechanicznej
60-ogniwowy monokrystaliczny moduł został wyprodukowany w Polsce przez największego krajowego producenta modułów fotowoltaicznych markę Bruk-Bet Fotowoltaika, działającą na rynku od ponad 10 lat. Odznacza się wysoką wytrzymałością i sprawnością na poziomie 19,72%.
Strop TERIVA PANEL - szybki i tani montaż
Bezpustakowy strop panelowy Teriva Panel polecany jest tam, gdzie dotychczas stosowano stropy poprzedniej generacji typu Teriva, lub w projekcie występuje strop monolityczny czy inne rozwiązania stropowe, których rozpiętość nie przekracza 8 metrów. W praktyce strop ten idealnie nadaje się zarówno do budownictwa jednorodzinnego, małych lub większych domków, ale także do wielorodzinnych inwestycji deweloperskich oraz wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych.
PIEMONT - dachówka na remontowany dach!
Propozycją marki Röben, odpowiednią na dachy remontowane jest dachówka ceramiczna PIEMONT, która w 2020 roku wyróżniona została Złotym Medalem MTP Budma 2020. Cechą charakterystyczną tego modelu jest duża przesuwność, wynosząca aż 38 mm. Taka tolerancja między maksymalnym zsuwem a rozsuwem sprawia, że dachówka ta doskonale sprawdza się nie tylko na dachach nowych, ale również remontowanych, w których warunkiem koniecznym jest dostosowanie pokrycia do zastanej więźby. Podobnie jak inne pokrycia ceramiczne Röben, dachówkę PIEMONT cechuje wytrzymałość, mrozoodporność oraz niska nasiąkliwość. Warto pamiętać o masie - 42 kg/m², dzięki której odpowiednio zamontowane elementy są odporne na niekorzystne działanie wichur i sił ssących.
SIMON 54 TOUCH - nowoczesne łączniki dotykowe
Gładka forma szklanych ramek skrywa elektroniczne sterowniki, które zastępują standardowe klawisze. Zastosowanie hartowanego szkła i kolorystyki spójnej z ramkami z serii SIMON 54 zapewnia jedność wzornictwa zamontowanego sprzętu. Pole dotykowe podświetlane jest niebieską diodą LED, którą można wyłączyć. Zaletą paneli dotykowych jest możliwość grupowania łączników, np. pojedynczy panel o wymiarach tradycyjnego łącznika pojedynczego umożliwia sterowanie aż czterema obwodami oświetleniowymi. Dzięki temu zmniejsza się liczba włączników, które trzeba zamontować na ścianach, aby sterować oświetleniem.
Drzwi rozwierane z ozdobną ościeżnicą
Drzwi rozwierane ukryte ECLISSE 40 są pierwszym produktem eksponującym ościeżnicę: pochylona rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną, lecz widoczną ozdobę. Nie stanowi już wyłącznie elementu technicznego i funkcjonalnego, a przeistacza się w element ozdobno-wykończeniowy.
Kwadratowe rynny NIAGARA - jakość do kwadratu
Trendy w budownictwie już od pewnego czasu skupiają się na nowoczesnych, prostych konstrukcjach. Modny i często okazuje się, że konieczny styl minimalistyczny przemawia do coraz większej grupy inwestorów. System Pruszyński z Grupy Pruszyński dopasowuje swoją ofertę do oczekiwań klientów. Najnowszym produktem wpisującym się w obecne trendy jest kwadratowy system rynnowy NIAGARA.
Wysoka jakość odkurzaczy centralnych GREENLINE w rozsądnej cenie!
Rodzina odkurzaczy GREENline obejmuje jednostki przeznaczone dla 150-350 m² powierzchni sprzątania. Każdą jednostkę cechuje niezawodność, kompaktowe wymiary oraz niski współczynnik hałasu. Tak szeroka gama modeli pozwala obsłużyć budownictwo mieszkaniowe oraz małe i większe firmy, pensjonaty i hotele. Model GREENline 250 wzbogacono o system regulacji mocy ssącej. Odbywa się to za pomocą przełącznika na rękojeści węża ssącego. Dzięki temu moc ssąca odkurzacza może zostać dostosowana do aktualnych potrzeb.
Łączniki LIVOLO - wyszukany design
Łączniki dotykowe LIVOLO wyróżnia szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania. Doskonale podkreślą walory każdego pomieszczenia, a minimalistyczny styl doda wnętrzom dyskretnej elegancji.
Nowość od BUDMAT - płaska blachodachówka modułowa COMO
Firma Budmat, lider na rynku stalowych pokryć dachowych, po raz kolejny przełamuje schematy. Nowoczesna płaska blachodachówka modułowa Como jest odpowiedzią na zmieniające się podejście do estetyki otoczenia.
FLEXIS Plus - klimatyzatory z funkcją STERYLIZACJA UV-C, hamującą rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,99%*
Elegancki design i konstrukcja pozwalają idealnie wpasować się FLEXIS Plus w aranżację każdego wnętrza. Obudowa klimatyzatora pokryta jest: czarnym lub białym matem, a teraz dostępny także w nowej odsłonie kolorystycznej - Silver Shine.
Nowa kolekcja cegieł RAINBOW
Vandersanden już od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji cegieł i płytek ręcznie formowanych. W standardowej ofercie posiada ponad 100 kolorów, a mimo to firma ciągle pracuje nad nowymi, chcąc zaspokoić potrzeby i oczekiwania klientów. Wychodząc im naprzeciw stworzono kolekcję cegieł „Rainbow” o wyjątkowym, rustykalnym wyglądzie.
Drzwi DRE SARA ECO 2
DRE SARA ECO 2 to dobrze znana kolekcja ukrytych drzwi z możliwością wykonania skrzydła o wysokości 240 cm. Powierzchnia skrzydła jest przygotowana do malowania lub tapetowania. Dzięki temu drzwi mogą zostać pokryte farbą lub tapetą w dowolnie wybranym przez nas kolorze. Skrzydło może także zostać wykończona dostępnymi dekorami.
Płyty ZEBRA firmy GUTTA® - sprawdzona technologia w nowym designie
Nowe płyty Zebra z poliwęglanu komorowego o eleganckim wyglądzie to idealny wybór do stworzenia efektownego zadaszenia tarasu. Przepuszczają one światło i jednocześnie zapewniają cień. Zadaszony taras przyciąga wzrok, a jednocześnie oferuje najwyższą funkcjonalność. Wzór w paski z wysokiej jakości przezroczystego poliwęglanu i opalizującymi paskami to idealne połączenie, które sprawi, że taras będzie jeszcze piękniejszy i nowocześniejszy!
Nowy system rynny ukrytej SIBA MODERN od RUUKKI
Ruukki wprowadza na rynek nowy system rynny ukrytej - Siba Modern. Rynny służą do odprowadzania wody pochodzącej z opadów atmosferycznych z powierzchni dachu i zwykle są jednym z widocznych elementów elewacji budynku. Ukrycie standardowego systemu rynnowego w elewacji wymaga wiele dodatkowej pracy i znacznych kosztów. Nowy system w prosty sposób rozwiązuje ten problem - maskuje rynnę przy krawędzi dachu, a rury spustowe są ukryte w elewacji. Siba Modern opracowywany został z myślą o potrzebach rynku i zgodnie ze strategią sprzedaży kompletnych dachów.
Jakość i wygoda - uchwyt do drzwi z czytnikiem linii papilarnych
Wystrój naszego domu jest równie ważny jak jego wygoda i funkcjonalność. Wygodnym i jednocześnie designerskim rozwiązaniem okazuje się czytnik linii papilarnych, a zamontowanie go w uchwycie drzwiowym pozwoli wygodnie otwierać drzwi, bez konieczności nerwowego poszukiwania kluczy. Możliwe jest sterowanie drzwiami za pomocą aplikacji na smartfon. Czytnik pozwala zakodować do 99 odcisków palców, oraz sterować 1-2 funkcjami (np. drzwi, alarm), jest kompatybilny z systemami „inteligentny dom”.
Deski SILVADEC ELEGANCE
Pełne deski tarasowe to tegoroczna nowość w ofercie JAF Polska. Jednak Silvadec, jako najstarszy i największy producent w Europie, już od przeszło 20 lat doskonali swoje dzieło. To lider produkcji drewna kompozytowego, który szczególny nacisk kładzie na parametry techniczne oraz wytrzymałościowe. Wciąż zaskakuje również innowacyjnością. Bogate doświadczenie potwierdza 25-letnia gwarancja producenta (10 lat dla obiektów publicznych).
Są rzeczy, które muszą być wydajne - system rynnowy INGURI
Zastosowanie systemu rynnowego INGURI® umożliwia łatwe i wyjątkowo skuteczne odprowadzenie wody z pokrycia dachowego, co wpływa na jego trwałość i funkcjonalność.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT