Drzwi wewnętrzne - posesjonaci

Efektowne wejście
Drzwi wewnętrzne to nie tylko samo skrzydło, lecz również ościeżnica, zawiasy, klamka. Te wszystkie elementy muszą funkcjonalnie i bezpiecznie służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, a przy tym stanowić ładne uzupełnienie wystroju wnętrz. O zawiłościach ich dobierania opowiedziało kilkoro naszych Czytelników.
Man icon Lilianna Jampolska
Mariola i Adam - Członkowie Klubu Budujących Dom, drzwi zamontowali w 2018 r.
Dom: powierzchnia 250 m2, z użytkowym poddaszem. Drzwi wewnętrzne: skrzydła - rozwierane, płycinowe, ze szkłem; ramiak i płyciny z płyty MDF, na wierzchu laminat imitujący słoje drewna, w kolorze szarym; wym. 80 x 210 cm. Ościeżnice - stałe, z płyty drewnopochodnej, 2 regulowane. Zawiasy - po 3 sztuki na drzwi. Klamki - ze stali nierdzewnej z powłoką satynową. Montaż: tuż przed przeprowadzką, wykonał go dystrybutor drzwi.
Man icon Lilianna Jampolska
Emilia - Czytelniczka Budujemy Dom, drzwi wewnętrzne zamontowała w 2019 r.
Dom: powierzchnia 235 m2, dwukondygnacyjny. Drzwi wewnętrzne w strefie dziennej: skrzydła - chowane, fornirowane dębem. Ościeżnice - z płyty MDF, stałe. Klamki - ze stali pomalowane czarnym matowym lakierem, w spiżarni - domykacz. Zamki magnetyczne. Montaż: przeprowadził stolarz z pomocnikiem. Osadzali ościeżnice na kotwach i piance montażowej. Wcześniej dobrali zawiasy (po trzy w każdym skrzydle) i zamki.
Man icon Lilianna Jampolska
Krzysiek - Członek Klubu Budujących Dom, drzwi wewnętrzne zamontował w 2013 r.
Dom: powierzchnia 120 m2, parterowy. Drzwi wewnętrzne: skrzydła - przesuwne, 8 sztuk, z hartowanego szkła o grubości 8 mm i jednostronnie piaskowanego (z nadrukowanym wzorem), wymiary 96 x 210 cm. Pochwyty - ze szczotkowanej stali, w prostokątnym kształcie. Montaż: wykonałem samodzielnie. Na etapie budowy w ścianach działowych, skonstruowanych z płyt g-k, przygotowałem otwory o standardowym wymiarze (90 × 205 cm) i wolną przestrzeń do chowania ruchomych drzwi. Nad nimi przytwierdziłem belkę (krawędziaki z drewna), do której później przykręciłem prowadnice o mocnej konstrukcji, a na nich szklane skrzydła z pochwytem.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Julek - Czytelnik Budujemy Dom, drzwi wewnętrzne zamontował w 2019 r.
Dom: powierzchnia (bez garażu) 235 m2, z poddaszem. Drzwi wewnętrzne na poddaszu: skrzydła - pełne, bezprzylgowe (6 sztuk), wykonane z polakierowanej otworowanej płyty wiórowej (lakier akryl w kolorze białym), o wymiarach 80 x 210 cm, zawieszone na trzech zawiasach oraz w sypialni - przesuwne (2 sztuki), zrobione z heblowanych desek sosnowych szerokości 19 i 9 cm, wymiary 215 x 96 cm, zawieszone na rolkach na stalowej szynie. Ościeżnice: regulowane, z polakierowanej płyty wiórowej. Pochwyty - ze stali chromowanej oraz polakierowanej. Zamki magnetyczne. Szyld w jednej łazience. Montaż: Gotowe białe drzwi założył ich dostawca, przy pomocy kotew i pianki montażowej. Drzwi przesuwne - wstawiłem samodzielnie. Deski połączyłem wkrętami do drewna, na końcu pomalowałem olejem, identycznym jak na belkach sufitowych. Trzeba było wyfrezować u dołu skrzydeł rowek pod bolec (usytuowany w posadzce), uniemożliwiający ich odchylanie się od pionu. Elementy ze stali pomalowałem czarnym lakierem, takim jak na balustradzie przy schodach. Prowadnice przytwierdziłem do ściany przy pomocy kołków do betonu komórkowego (6 kołków na skrzydło). Prowadnice i uchwyty z kółkami kupiłem już pomalowane na czarno.
Man icon Lilianna Jampolska
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT