Temat numeru - dachy

Najpierw konstrukcja
Dla wielu inwestorów dach to przede wszystkim pokrycie, tj. dachówka, blacha itd. Tymczasem pokrycie to tylko górna część znacznie bardziej skomplikowanego układu, i to zarówno w przypadku dachów spadzistych, jaki i płaskich. Dominujące w naszym kraju dachy spadziste mają pod nim jeszcze dwie warstwy - konstrukcję i podkład. Konstrukcja, zwykle w postaci drewnianej więźby, ma zasadniczy wpływ na stabilność dachu i bezpieczeństwo domowników.
Man icon Janusz Werner
Podkład i pokrycie
W tym tekście zajmiemy się materiałami pokryciowymi, czyli tym, co na dachu inwestorów interesuje najbardziej. Oraz podkładem, zwanym także kryciem wstępnym, o którego istnieniu większość z nich przed rozpoczęciem budowy nawet nie słyszała. Te dwie warstwy, czyli podkład i pokrycie, układane na omówionej w poprzednim artykule więźbie, odpowiadają za szczelność dachu.
Man icon Janusz Werner
Odprowadzić wodę, wpuścić światło
Niezbędnym elementem dachu jest w naszym klimacie orynnowanie. Rynny oraz rury spustowe odbierają i odprowadzają wodę deszczową, i w ten sposób chronią budynek przed zawilgoceniem. Natomiast okna dachowe ułatwiają urządzenie na poddaszu pokoi czy łazienek, do których trzeba doprowadzić odpowiednią ilość światła. W nowych domach dekarze montują je w trakcie układania pokrycia.
Man icon Janusz Werner
Termoizolacja dachu - zaufaj ekspertom!
Standardy, jakim podlega budownictwo, są coraz wyższe. Oprócz ekologii i odpowiedzialności za klimat, bardzo istotną kwestią jest ekonomia - dobra izolacja budynków po prostu się opłaca.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Remont na dużą skalę - wymiana pokrycia dachowego na kościele
Wymiana dachu to zawsze duże przedsięwzięcie, wymagające pracy na wysokościach oraz odpowiednich umiejętności. Kościoły są jednak zazwyczaj bardziej skomplikowanymi konstrukcjami, dlatego do pomocy przy budynku w Białowieży zaangażowani zostali najlepsi fachowcy.
Są rzeczy, któ re powinny być przetestowane. Poznaj pokrycia dachowe BP2.eu z gwarancją najlepszej jakości.
Test odporności na zarysowania, na przyczepność i grubość warstwy lakieru lub cynku - to tylko kilka z badań, przez które powinno przejść każde godne zaufania i trwałe pokrycie dachowe. Firma BP2 przeprowadza je regularnie w swoim nowoczesnym laboratorium, dopuszczając do kolejnych etapów produkcji tylko te materiały, które przeszły szereg wymagających prób. Dzięki temu BP2 daje gwarancję, że ich dachy pozostaną w nienaruszonym stanie - nawet gdyby przez pół wieku ciągle padał na nie deszcz na zmianę z gradem.
Przyszłość estetyki dachu
Poszukujesz estetycznego i pewnego pokrycia Twojego dachu na lata? Poznaj blachodachówkę Como, nową wizytówkę Twego domu.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT