Powietrze wysokiej jakości

Każdy z nas pragnie, by on i jego rodzina na co dzień oddychali zdrowym powietrzem - czystym i świeżym. Jest to naturalne dążenie wynikające ze świadomości, jak ważna jest jakość powietrza dla naszego zdrowia, samopoczucia i komfortu życia. Dlatego warto wiedzieć jak wentylacja, rekuperacja i klimatyzacja wpływają na jakość powietrza w naszym domu.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jaki wpływ na jakość powietrza ma jego temperatura i wilgotność względna
Czemu stężenie CO2, LZO oraz alergenów jest ważne
Dlaczego wentylacja grawitacyjna często okazuje się nieskuteczna
Jak można poprawić jakość powietrza dzięki rekuperacji
Dlaczego klimatyzacja nie zastępuje wentylacji
Niestety, niezależnie czy będziemy budować się na wsi, pod miastem, czy w jego centrum, praktycznie przez cały rok będziemy narażeni na zewnątrz na wdychanie zanieczyszczonego powietrza - zimą przez smog, wiosną i latem przez alergeny, kurz i pyłki. Wszystko to negatywnie wpływa na nasze zdrowie, obniża odporność, a nawet może prowadzić w przyszłości do poważniejszych problemów zdrowotnych.
Większość życia spędzamy jednak w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz. Budowa nowego domu to idealna okazja, by zatroszczyć się o tę kwestię kompleksowo i od podstaw. Stając wówczas również przed wyborem różnych technologii i rozwiązań, które mają zapewnić nam komfort mieszkania. Warto więc uwzględnić te instalacje, które bezpośrednio wpływają na jakość powietrza, którym oddychamy. Wybierając system wentylacji czy decydując się na klimatyzację możemy podchodzić do tematu nie tylko od strony kosztów, wygody czy komfortu cieplnego lecz również - a może przede wszystkim - przez pryzmat inwestycji w zdr...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
