Funkcjonalnie i na czasie

Zaplanowanie i urządzenie nowoczesnej łazienki to spore wyzwanie. Trzeba orientować się w bieżących trendach, wiedzieć jakie kolory i rozwiązania są w modzie. Ponadto pomieszczenie musi być funkcjonalne i zapewniać domownikom wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Czy odpowiednio dobrane baterie zmniejszają zużycie wody
Kiedy sprawdzi się bateria z termostatem
Jak zaprojektować strefę prysznica
O czym pamiętać, wybierając wannę
Jak zaplanować szafki łazienkowe
Które płytki łazienkowe są modne
Planując urządzenie łazienki warto w pierwszej kolejności sprecyzować swoje oczekiwania, prześledzić ofertę rynkową, poszukać inspiracji na stronach internetowych producentów wyposażenia łazienkowego oraz w czasopismach wnętrzarskich. Zaprojektowanie tej przestrzeni najwygodniej zlecić architektowi wnętrz. Wstępny plan pomieszczenia zawiera każdy projekt domu, nierzadko jednak ustawienie sprzętów ulega pewnym modyfikacjom.
W domach jednorodzinnych standardem są dwie łazienki. Mniejsza z podstawowym wyposażeniem - umywalką, WC i prysznicem - przeważnie jest na parterze i pełni funkcję podręcznej toalety dla domowników oraz łazienki dla gości. Druga znajduje się na piętrze. Zazwyczaj jest większa i mieszczą się w niej dwie umywalki, wanna i prysznic, czasem bidet lub sauna (potrzeba na nią ok. 4 m²). Są też pojemne szafki na kosmetyki, przybory toaletowe czy ręczniki. Niezbędne jest również lustro z odpowiednim oświetleniem - najlepiej po obu jego stronach. W większych salonach kąpielow...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
