Energooszczędne i bezobsługowe

Odpowiednio dobrane i użytkowane kondensacyjne kotły gazowe są energooszczędne i prawie bezobsługowe. Mogą ogrzewać dom oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Najefektywniej działają przy współpracy z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym, ale mogą też zasilać tradycyjne grzejniki ścienne.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Co różni kocioł kondensacyjny od tradycyjnego
Jakie korzyści zapewnia ogrzewanie domu takim kotłem
Co to znaczy, że kocioł jest jednolub dwufunkcyjny
Jak dobiera się moc kotłów gazowych
Większość nowoczesnych kotłów gazowych to urządzenia kondensacyjne, wyposażone w automatykę, która ułatwia sterowanie ogrzewaniem. Dzięki kondensacji osiągają one wyższą sprawność niż tradycyjne modele, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższe rachunki. Zaletą kotłów gazowych jest również możliwość montażu niemal w każdym pomieszczeniu - nawet bez potrzeby budowy komina, o ile zostaną spełnione określone warunki.
Automatyka dostosowuje pracę kotła do warunków zewnętrznych oraz preferencji użytkowników. Najlepiej gdy kocioł współpracuje z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu lub pogodowym. Wówczas system sam dobiera optymalne ustawienia - zarówno do grzejników ściennych, jak i ogrzewania podłogowego.
Najpopularniejsze są kotły wiszące - jako kompaktowe i łatwe do zamontowania nawet w niewielkich pomieszczeniach. W wersje stojące jest wbudowany zasobnik, np. o pojemności około 100 l. Trzeba pamiętać, że zajmują one znacznie więcej miejsca.
CO RÓŻNI URZĄDZENIA KONDENSACYJ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
