Rubryki stałe

Systemy nawadniania ogrodu
PYTANIE CZYTELNIKA: Kupiliśmy z żoną dużą działkę rekreacyjną z małym domkiem. Ponieważ jesteśmy już na emeryturze, zamierzamy spędzać tam czas od wiosny do jesieni. Obecnie rośnie na niej sporo ozdobnych krzewów i drzewek owocowych. Planujemy nieco przeorganizować ogród i założyć kilka rabat kwiatowych oraz mały warzywnik i trawnik. Chcielibyśmy mieć zadbaną zieleń, ale też w miarę bezobsługową, dlatego myślimy o automatycznym podlewaniu. Jak się do tego zabrać, i czy rzeczywiście poza wygodą, taki system oszczędza wodę (wodociągową)? Czy lepiej wykopać własną studnię?
Jaki osprzęt wybrać?
PYTANIE CZYTELNIKA: Planuję zakup osprzętu do mojego domu. Przyglądając się ofercie rynkowej zauważyłem, że obok zwykłych łączników i gniazd w sprzedaży są też nowoczesne produkty do sterowania światłem i domową automatyką. Kiedy warto zastosować takie modele?
Drzwi wewnętrzne
PYTANIE CZYTELNIKA: Przymierzam się do remontu domu, który odziedziczyłem po dziadkach. Zamierzam wymienić w nim parkiet i drzwi wewnętrzne. W większości pomieszczeń chciałbym zastosować drzwi o nowoczesnym wyglądzie (wysokie, zlicowane ze ścianą), ale w dwóch (spiżarni i toalecie na parterze) jest tak mało miejsca, że lepsze będą skrzydła przesuwne. Nie chcę przestawiać ścian i zmieniać rozkładu wnętrz, bo istniejący wydaje mi się funkcjonalny, ale wnętrza są niskie. Nie wiem, na które wersje się zdecydować, na takie przesuwane po szynie zewnętrznej, czy lepiej w zabudowanej kasecie? Zależy mi na tym, żeby wszystkie drzwi do siebie pasowały. Czy znajdę takie w sklepie?
Stropy
PYTANIE CZYTELNIKA: W przyszły roku zamierzamy zbudować nasz pierwszy dom. Obecnie, razem z architektem, jesteśmy na etapie tworzenia ogólnej koncepcji i zarysu projektu. Dom ma być dwukondygnacyjny, o dość prostej bryle. Ponieważ chcemy wszystkie prace, łącznie z wykończeniowymi, zamknąć przed zimą, wybieramy rozwiązania, które są najmniej czasochłonne. Architekt proponuje zastosowanie stropu prefabrykowanego, jako właśnie taki, który wykonuje się bardzo szybko. Czy faktycznie tak jest i czy montaż nie jest bardzo skomplikowany? Czy może lepiej jednak postawić na tradycyjne rozwiązanie (strop gęstożebrowy lub monolityczny)?
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT