Oszczędne i prawie bezobsługowe
Wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci gazowej, popularnym sposobem ogrzewania domów i zapewnienia ciepłej wody użytkowej jest wyposażenie ich w kondensacyjny kocioł gazowy. Urządzenia te nie są drogie, odpowiednio dobrane i użytkowane są energooszczędne i prawie bezobsługowe. W odpowiednio ocieplonych budynkach z nowoczesną stolarką - nie generują wysokich rachunków za gaz. Bez problemu współpracują z podłogówką i grzejnikami.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jak działa kocioł kondensacyjny
Dlaczego opłaca się go zamontować
Co zrobić, jeśli w pobliżu brak sieci gazowej
W jakich instalacjach urządzenie pracuje najefektywniej
Nowoczesne kotły gazowe to modele kondensacyjne z rozbudowaną automatyką ułatwiającą sterowanie. Uzyskują znacznie lepszą sprawność od wersji tradycyjnych i umożliwiają oszczędzanie paliwa. Poza tym można je montować w prawie każdym pomieszczeniu - niekiedy bez konieczności budowania komina (pod warunkiem spełnienia kilku wymogów). Automatyka steruje pracą urządzenia w zależności od temperatury panującej na zewnątrz i oczekiwanych warunków cieplnych. Wystarczy tylko zaprogramować pracę kotła na regulatorze. Przy współdziałaniu z pokojowym lub pogodowym czujnikiem temperatury, korzystanie z takiego zestawu gwarantuje optymalne wykorzystanie grzejników ściennych i podłogówki oraz wygodne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach.
Gazowy kocioł kondensacyjny bez zasobnika można kupić już za kilka tysięcy złotych. Za modele renomowanych producentów, z rozbudowaną automatyką i z zasobnikiem - trzeba zapłacić dwa razy więcej. W przypadku wymiany kotła na paliwa stałe na gazowy, można ubiegać...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze