Tyle ciepła, ile trzeba
Praktyczna Szkoła Budowania (2024) - Instalacje
17-22 minuty
Nawet założenie najlepszego kotła i najwyższej klasy grzejników lub wykonanie podłogówki nie gwarantuje, że w domu będzie panować idealna temperatura. Do tego potrzebne jest jeszcze odpowiednie sterowanie. Odpowiednie, czyli dostosowane do specyfi ki urządzeń grzewczych, cech budynku oraz upodobań jego mieszkańców.
Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby płacić za ogrzewanie domu jak najmniej. Dlatego już na etapie budowy, czy też przygotowania do remontu, starannie analizujemy ceny różnych nośników ciepła i sprawność proponowanych nam urządzeń grzewczych, by wybrać system najoszczędniejszy. Często zapominamy jednak potem, że jego niewłaściwa eksploatacja może skutkować tym, że koszty ogrzania domu będą o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent większe od planowanych.
PO CO AUTOMATYKA W INSTALACJI GRZEWCZEJ?
Niejedna osoba zadaje sobie pewnie powyższe pytanie. Skoro dawniej automatyki nie było, a ogrzewanie jakoś funkcjonowało, to dlaczego komplikować sprawę? To prawda, ale słowem kluczowym jest właśnie „jakoś”. Nawet najprostszy kocioł i grzejniki bez zaworów regulacyjnych są w stanie zapewnić ciepło w domu. Jednak palenie w takim kotle w sposób zapewniający utrzymanie właściwej temperatury we wnętrzach to zajęcie bardzo absorbujące i raczej mało przyjemne. Mało kto lubi częste wizyty w ko...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze