Kilka faktów o przydomowej oczyszczalni ścieków, które warto poznać przed rozpoczęciem inwestycji!
Praktyczna Szkoła Budowania (2024) - Instalacje
6-9 minut
Przydomowe oczyszczalnie ścieków, pomimo iż są coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie gospodarstwom domowym sprawnej, taniej i bezpiecznej utylizacji nieczystości płynnych, to nadal wzbudzają pewne obawy. Wiele osób zastanawia się czy warto korzystać z rozwiązania, które jest droższe w budowie i bardziej skomplikowane, niż tradycyjne szambo, a do tego trzeba uzupełniać w nim bakterie. Wątpliwości te wynikają głównie z braku świadomości rozwiązań na których bazują tego typu instalacje oraz związanych z tym korzyści - zarówno tych wynikających z niskich kosztów użytkowania i szybkiego zwrotu z inwestycji, jak też będących konsekwencją niskiej uciążliwości i prostej obsługi. Dlatego w naszym artykule przybliżymy kilka faktów dotyczących przydomowych oczyszczalni ścieków, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję!
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to wiele różnych technologii
Decydując się na budowę szamba nasze możliwości wyboru ograniczają się z reguły do materiału z którego jest wykonane, pojemności czy ewentualnie liczby komór. Mimo wszystko jest to cały czas ten sam zestaw rozwiązań zakładający wyłącznie gromadzenie nieczystości, które następnie trzeba wywieźć z terenu posesji. Inaczej wygląda to w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków, gdzie do wyboru mamy kilka różnych technologii, wyróżniających się zarówno budową, materiałami, jak też sposobem oczyszczania i obsługi. Możliwości w tym zakresie doskonale pokazuje przekrój oferty firmy EKO-BIO Oczyszczalnie, w której znajdziemy trzy rodzaje instalacji o odmiennej specyfice.
Pierwszą z nich jest oczyszczalnia biologiczna. Charakteryzuje się tym, iż proces neutralizacji ścieków dzieli się na dwa etapy: oczyszczanie tlenowe oraz beztlenowe. W pierwszym z nich specjalne bakterie - aeroby - przy udziale tlenu rozkładają zanieczyszczenia ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze