Ogrzewanie ukryte w podłodze

Podłogówka to nie jedyny wariant ogrzewania, w którym na ścianach nie ma grzejników. Mogą one zostać ukryte w specjalnych kanałach wykonanych w podłodze. Takie grzejniki mają szczególną budowę, sposób działania i możliwości.
Grzejniki kanałowe są zdecydowanie mniej popularne od innych typów grzejników. Często można spotkać je w hotelach czy biurach. Jednak dobrze sprawdzą się również w domach jednorodzinnych, zwłaszcza nowoczesnych, parterowych, z dużą liczbą sięgających do podłogi przeszkleń. Oczywiście, jak każde rozwiązanie, mają one swoje wady i zalety. Ważne, aby pamiętać, że grzejniki kanałowe nie powinny znajdować się pod samym oknem. Warto zachować co najmniej kilkanaście centymetrów dystansu. Dobrze też, gdy szerokość grzejnika jest mniejsza niż szerokość okna, bo wówczas lepiej będzie on wyglądał. Szerszy grzejnik zdominuje przeszklenie.
BUDOWA GRZEJNIKA KANAŁOWEGO
Nazwa urządzenia wzięła się od tego, że elementy grzewcze znajdują się w specjalnym, umieszczonym pod powierzchnią podłogi kanale, często określanym też wanną lub obudową. Zwykle kanał wykonany jest ze stalowej, ocynkowanej blachy, pomalowanej na czarno lub grafitowo. Głębokość wanny może wynosić od 6 cm, do nawet 80 cm i więcej (tzw...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
