Pompy ciepła, a modernizacje istniejących kotłowni
1-2/2020
6-9 minut
Od wielu lat dla domów jednorodzinnych inwestorzy poszukują ekonomicznych i ekologicznych źródeł ciepła, które zapewnią niezbędny komfort termiczny oraz ciepłą wodę użytkową. Są to dwa nieodzowne parametry dla naszego komfortu bytowego, będące produktem ubocznym procesu spalania paliw, a co za tym idzie emisji gazów do atmosfery.
Trendy rynkowe dotyczący popularyzacji odnawialnych źródeł ciepła są zauważalne w Polsce od przeszło dwóch dekad. Począwszy od pierwszych instalacji solarnych do produkcji c.w.u. i wspomagania c.o., poprzez ewoluowanie technologii gruntowych pomp ciepła w kierunku instalacji grzewczo-chłodzących, po dzisiejsze urządzenia oparte o nowoczesne, inwerterowe systemy termodynamiczne implementowane w pompy ciepła typu powietrze- woda. Niejednokrotnie właśnie tego typu urządzenia są kojarzone z mikroinstalacjami fotowoltaicznymi, wytwarzającymi energię elektryczną, niezbędną do produkcji c.w.u., ogrzewania jak i klimatyzowania obiektów mieszkalnych, przyczyniając się do możliwości realizowania budynków zeroemisyjnych, promowanych jako budynki zeroenergetyczne.
Mnogość dotacji, lokalnych programów wsparcia inwestycji, po dzisiejsze programy rządowe takie jak „Czyste powietrze”, „Mój prąd” pozwalają sięgać inwestorom indywidualnym po czystą, odnawialną energię elektryczną, kierunkując tym sam...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze