Współczesna gierkowska kostka
Anna i Radek postawili budynek w kształcie kostki, bo żadna inna bryła nie pogodziłaby tak znakomicie ograniczeń formalnych i środowiskowych na niedużej działce z ich własnymi potrzebami i marzeniami dotyczącymi jednorodzinnego budynku.
Radek otwarcie przyznaje, że jest fanem gierkowskich kostek. Dlaczego? Z powodu ich praktyczności i efektywnego wykorzystania przestrzeni. Rzeczywiście, tych walorów nie można odmówić jego domowi. Przy zastosowaniu współczesnych materiałów dachowych, świetnie poradził sobie również z główną wadą gierkowskiego budownictwa w postaci rozszczelniającego się pokrycia płaskiego dachu. Natomiast Ania sprawiła, że szata zewnętrzna bryły i wystrój pomieszczeń nikomu nie kojarzy się z socjalistyczną epoką, tylko z nowoczesnym i umiejętnie dobranym wzornictwem w stylu soft loft.
Dom dla rodziny 2+2+biuro
Dom murowany, trzykondygnacyjny (podpiwniczony, piętrowy z garażem); ściany z bloczków silikatowych o grubości 24 cm i 15 cm styropianu; płaski dach (koperta o nachyleniu 1%) pokryty specjalną papą. Powierzchnia działki: 890 m2. Powierzchnia domu: 240 m2. Powierzchnia garażu: 45,4 m2 + biuro 29,5 m2. Roczne koszty utrzymania budynku: 13 420 zł.
Anna, właścicielka - B...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze