Parametry domu: drewniany w konstrukcji sumikowo-łątkowej, parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia początkowo 120 m2, dobudowano 60 m2, w tym salon kąpielowy z sauną zajmuje 16 m2.
Parametry sauny: tradycyjna, wykonana na zmówienie, wymiary: 200 x 150 x 215 cm (ok. 3 m2); ściany i sufit ze świerku skandynawskiego, drzwi i frontowa ściana z barwionego hartowanego szkła o grubości 8 mm, posadzka z terakoty, na niej drewniane kratki. Wyposażenie - ławy i zagłówki z drewna osikowego, termometr, higrometr, cebrzyk z łychą, klepsydra, lampy. Piec - o mocy 6 kW, z tzw. zimną obudową i regulacją wewnętrzną; kamienie bazaltowe oraz rynienka na olejki eteryczne. Zasilanie - 3 fazy (400 V). Wentylacja - grawitacyjna.
Lokalizacja: na parterze, przy małżeńskiej sypialni.
Decyzja: Krzysiek - Przed rozbudową domu korzystaliśmy z małej łazienki z sedesem, umywalką i prysznicem. Wtedy brakowało nam większej strefy kąpielowo-wypoczynkowej. Kiedy wreszcie miała powstać, zaplanowałem ją precyzyjnie i z rozmachem. Zależało mi na dodaniu wanny, bidetu, większej umywalki, miejsca na łóżko do masażu i bujany fotel, a przede wszystkim - sauny. Dzięki niej możemy lepiej zadbać o zdrowie. Koniecznie chciałem ją mieć, ponieważ od trzech najbliższych publicznych dzieli nas odległość 15-20 km. Szkoda mi było tracić czas na dojazdy. Dobudowana wypoczynkowa strefa ma powierzchnię 16 m2, bo chcemy cieszyć się wygodą. Często przebywamy w niej godzinami. Aby między gorącymi seansami móc wyjść do ogrodu na śnieg i mróz, celowo zaplanowałem tu okno tarasowe, a cały kompleks usytuowałem przy małżeńskiej sypialni. Nikt niezaproszony nie zagląda do niego.
Piec z rynienką na olejki eteryczne ma bezpieczną nieparzącą obudowę.
Rady i przestrogi:
- Bezsprzecznie ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
lub
Zaloguj się
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze