Ogrzewanie - budujemy i remontujemy

My się zimy nie boimy
W naszym klimacie ogrzewania nie potrzebują tylko domki letniskowe, chociaż tak naprawdę i w nich dość często wykorzystujemy choćby elektryczne grzejniki. W domu całorocznym ogrzewanie to zaś rzecz niezbędna, zwykle najdroższa i najbardziej skomplikowana ze wszystkich instalacji. Czym się kierować dobierając taki system? Jak dopasować jego elementy do naszych potrzeb?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Tubolit DG Plus firmy Armacell - kompleksowa ochrona instalacji rurowych
Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce do montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell - uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych warunkach.
Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła
Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.
Elektryczne systemy grzewcze - kiedy warto je rozważyć?
Istnieje wiele opinii na temat elektrycznych systemów grzewczych - zwolennicy wyliczają zalety, przeciwnicy wskazują na wysokie koszty energii elektrycznej. Jak to jest naprawdę? Wystarczy instalacja systemów grzewczych z inteligentnym sterownikiem aby zabezpieczyć budynek przed uszkodzeniami zimowymi lub zapewnić komfort cieplny mieszkańców - a wszystko w rozsądnej cenie i przy niskim zużyciu energii. Elektryczne systemy grzewcze są również idealnym rozwiązaniem jeśli mamy zainstalowane panele fotowoltaiczne.
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Ogrzewajmy w sposób tani i ekologiczny - KOTŁY ATMOS
Nacisk na obniżenie emisji szkodliwych spalin i pyłów systematycznie wzrasta. W Polsce obowiązuje zakaz stosowania kotłów na paliwa stałe niespełniających norm 5 klasy czystości spalania oraz ECODESIGN. Jednak dzięki stosowaniu nowoczesnych kotłów zgazujących węgiel i drewno ATMOS nadal można korzystać z taniej energii jednocześnie nie obciążając środowiska.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT