Dłuższy relaks w wannie... czy szybki prysznic?
Najlepiej kiedy wielkość łazienki pozwala na ustawienie w niej i wanny, i kabiny prysznicowej. Lecz nie zawsze pomieszczenie to jest wystarczająco duże. Często trzeba wybrać jedno urządzenie. Zwłaszcza gdy łazienki są niewielkie albo domownicy mają różne preferencje. Przed podjęciem decyzji, warto poznać plusy oraz minusy kąpieli pod natryskiem i w wannie.
W niedużej łazience zmieści się tylko jedno z urządzeń kąpielowych, np. kompaktowa wanna (krótka i przewidziana do siedzenia), narożna, bądź zwężona w kierunku stóp. Czasem do niej dokupuje się parawan lub szybę i traktuje jak kabinę prysznicową. Zwykle jednak w niewielkim wnętrzu planuje się kabinę prysznicową, bo zajmuje mniej miejsca niż wanna. Takie rozwiązanie najczęściej stosuje się na parterze budynku z przeznaczeniem np. dla gości.
Na dużej przestrzeni zaprojektowanej przy pokojach domowników zmieszczą się oba urządzenia. Najwygodniej jeśli każdy ma oddzielną łazienkę przy sypialni. Nie jest to jeszcze popularne w typowych polskich domach. W tak ulokowanej łazience warto zamontować wygodną wannę, by po męczącym dniu móc wieczorem przygotować w niej długi, odprężający wypoczynek w ciepłej i pachnącej wodzie z dodatkiem olejków i ziół, przy dźwięku relaksacyjnej muzyki i nastrojowym oświetleniu. Największy relaks zapewni, oczywiście, model z hydromasażem, bo podczas kąpieli mo...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze