Sauny - posesjonaci

Regeneracja w gorącym powietrzu
Krótkie kontrolowane przebywanie w nagrzanym powietrzu hartuje organizm, oczyszcza go z toksyn i stresu, rozluźnia mięśnie - a to zaledwie kilka zalet zażywania sauny. Z jakich powodów chcieli ją mieć pod własnym dachem nasi Rozmówcy i jak często z niej korzystają?
Man icon Lilianna Jampolska
Mariola i Adam - Członkowie Klubu Budujących Dom, saunę użytkują od 2020 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia 250 m2. Sauna: sucha, fińska, dla 2-4 osób; wykonana na wymiar (250 x 150 x 200 cm); ściany i sufit z drewna świerka skandynawskiego, drzwi z hartowanego szkła. Wyposażenie - standardowe, oświetlenie taśmy LED. Piec - jednofunkcyjny o mocy 4,5 kW, ze sterowaniem na obudowie. Zasilanie - 3 fazy (400 V). Lokalizacja - na poddaszu, w pralni (przy łazience z prysznicem i wanną).
Man icon Lilianna Jampolska
Marcin - Członek Klubu Budujących Dom, saunę fińską użytkuje od 2015 r.
Dom: drewniany, parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia 180 m2. Sauna: fińska, wykonana na zamówienie, wymiary 200 x 200 x 215 cm; ściany z osiki, drzwi z barwionego hartowanego szkła o grubości 8 mm. Wyposażenie - ławy z drewna osikowego, termometr, higrometr, cebrzyk z łychą, klepsydra, lampa boczna. Piec - jednofunkcyjny o mocy 5 kW, regulator na obudowie. Zasilanie - 3 fazy (400 V). Wentylacja - mechaniczna. Lokalizacja - na poddaszu, w łazience.
Juliusz - Czytelnik Budujemy Dom, saunę fińską użytkuje od 2020 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny, powierzchnia 235 m2. Sauna: klasyczna, wykonana samodzielnie; wymiary 200 x 120 x 220 cm, dla 4 osób; ze świerka skandynawskiego. Wyposażenie - leżanki, kratki podłogowe i obudowa pieca z tzw. zimnego drewna (abachi), drzwi z przyciemnionego szkła hartowanego, oświetlenie mieszane (tradycyjna żarówka i LED), termometr, higrometr, klepsydra, cebrzyk z łychą. Piec - jednofunkcyjny o mocy 6 kW, z regulatorem na zewnątrz kabiny. Zasilanie elektryczne - 3 fazy (400 V) elektryk doprowadził do pomieszczenia na etapie budowy domu. Lokalizacja - w łazience o powierzchni 10 m2, przy małżeńskiej sypialni.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT