Nawierzchnie ogrodowe
Dla większości właścicieli domów wybrukowanie najważniejszych traktów komunikacyjnych na działce to pozycja must-have. Na ogół używają do tego elementów z betonu, ewentualnie - z kamienia, klinkieru, drewna, tworzyw sztucznych. O układaniu i eksploatowaniu swoich utwardzonych ścieżek opowiedzieli nasi Czytelnicy.
Bruk układamy tylko tam, gdzie... jest niezbędny. W ogrodzie powinna bowiem dominować zieleń, nie beton czy kamień! Mała działka, zabudowana domem i zbyt dużymi sztucznymi nawierzchniami, traci harmonię i przytulność. Zazwyczaj potrzebne jest utwardzenie opaski wokół budynków, ścieżki od furtki, podjazdu do garażu, ewentualnie tarasu. Reszta przestrzeni powinna pozostać zielona! Na posesjach średniej wielkości warto jeszcze wybrukować alejkę biegnącą do altany, warzywnika, śmietnika. Natomiast na dużych - umożliwić manewrowanie samochodami przed garażem oraz przygotować miejsca parkingowe dla gości. W głębi ogrodu na pewno przydadzą się placyki do grillowania, palenia ognisk itp.
DLACZEGO WARTO MIEĆ TWARDE NAWIERZCHNIE?
Każdy trakt komunikacyjny i placyki wypoczynkowe, wykończone kostką albo płytami, mają liczne zalety. Porządkują przestrzeń, dają użytkownikom wygodę w poruszaniu się, a przy tym służą im przez wiele lat bez kłopotliwej pielęgnacji. Współczesne bruki są ładne oraz ł...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze