Kasia - Czytelniczka Budujemy Dom, oświetlenie zewnętrzne założyła w 2005 r.
Oświetlenie na domu: oprawy z klasą szczelności IP 44; w podbitce dachu 20 opraw wpuszczanych z diodami LED o mocy 1,5 W i z czujnikiem zmierzchu, na ścianach 8 kinkietów, na ganku lampa wisząca, pod wiatą reflektor z czujnikiem ruchu. Świetlówki kompaktowe o mocy 3-4 W. Wszystkie źródła światła z ciepłą barwą, 2000-3000 K. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 5 obwodów.
Oświetlenie na działce: wodoszczelny reflektor przy kaskadzie wodnej, lampy wiszące w altanie, kinkiety w wiacie grillowej, 4 kinkiety z czujnikiem zmierzchu na ogrodzeniu przy furtce, łańcuchy z żarówkami solarnymi. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 5 obwodów.
Strefę wejściową całą noc rozjaśniają 4 kinkiety zamontowane na ogrodzeniu przy furtce.
Kinkiety na ogrodzeniu wyposażone są w świetlówki kompaktowe.
Decyzja: Postarałam się, żeby dom po zmroku nie zapadał się w ciemność. U mnie zawsze palą się lampy! Rzeźbienie różnorodnym światłem przestrzeni przy domu i w ogrodzie sprawia mi ogromną przyjemność. Moja instalacja elektryczna na 230 V jest przemyślana i fachowo położona. Mając tak dużo punktów świetlnych, starałam się dobrać solidne oprawy, w możliwie przyjaznych cenach. Szukałam ich w sklepach internetowych, ale ostatecznie większość kupiłam w hipermarketach budowlanych.
Rady i przestrogi: - Czujki zmierzchu uruchamiają ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze