Chłodne powietrze
Wielofunkcyjność instalacji klimatyzacyjnej skłania właścicieli domów jednorodzinnych do wykonania jej podczas budowy, bez czekania na fale afrykańskich upałów. Nasi Rozmówcy opowiedzieli o montażu, obsłudze i najprzydatniejszych funkcjach takiego systemu.
W lecie instalacja z klimatyzatorem szybko schładza nagrzane powietrze we wnętrzu, jednocześnie filtrując je z kurzu i zarazków. Może też regulować jego wilgotność. Wiele modeli ogrzewa też wnętrza, na życzenie, w okresie aury deszczowej i zimnej.
ZALETY KLIMATYZACJI
Instalację zakłada się po to, żeby w każdych warunkach pogodowych doprowadziła aktualne parametry powietrza w pomieszczeniach do stanu komfortu termicznego - człowiek odczuwa go wtedy, kiedy temperatura powietrza wynosi 23-26°C, a jego wilgotność 40-60%. Stąd biorą się podstawowe funkcje klimatyzatorów, polegające na schładzaniu, osuszaniu, zaś zimą również ogrzewaniu najbliższego otoczenia. Oczywiście, automatyczna regulacja temperatury jest najważniejsza, lecz przy obecnym zanieczyszczeniu środowiska naturalnego wręcz nieodzowna staje się opcja filtrowania powietrza ze smogu, kurzu, pyłów, bakterii, roztoczy, pleśni, przykrych zapachów, co przyczynia się do poprawienia stanu zdrowia nie tylko alergików.
Nawet bez ko...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze