Ocieplenie poddasza - temat numeru

Komfort termiczny na poddaszu
Domy stawiane w naszym kraju mają przeważnie spadzisty dach, a pod nim użytkowe poddasze. To świetna przestrzeń na pomieszczenia mieszkalne - pokoje, łazienki. Oczywiście, pod warunkiem prawidłowego ocieplenia połaci dachu. W przeciwnym razie zimą będzie tam po prostu zimno, latem zaś za gorąco.
Man icon Janusz Werner
Ocieplenie poddasza - czyli jak skutecznie zminimalizować straty ciepła w domu?
Początek 2021 roku przyniósł ogromne zmiany dla inwestorów planujących budowę domu. W życie weszły nowe przepisy prawa budowlanego, które narzucają restrykcyjne normy związane ze zużyciem energii w budynkach. Mimo, iż na rynku od lat pojawiają się nowe technologie pozwalające na ograniczenie strat ciepła w domu, obecnie staje się to absolutnym „must have” dla inwestorów planujących budowę. Warto pamiętać, że dobry kocioł, pompa ciepła i instalacja grzewcza w domu to dopiero początek. Znacznie bardziej istotne są miejsca takie jak fundamenty, ściany, okna i drzwi lub poddasze przez które ciepło może uciekać z domu.
Aluthermo® - skuteczna i trwała izolacja Twojego poddasza
Idealna izolacja termiczna powinna być przede wszystkim skuteczna. Jeśli oprócz tego jest ona lekka i cienka oraz prosta w montażu, spełnia wówczas wymogi izolacji idealnej. Okazuje się, że takim materiałem jest nowoczesna izolacja refleksyjna Aluthermo® QUATTRO. Wystarczy dodać, że ma tylko 1 cm grubości, a pozostając w obustronnej pustce powietrznej, zastępuje 20 cm tradycyjnej izolacji*. Remontując i docieplając poddasze, najczęściej zależy nam na tym, żeby izolacja skutecznie chroniła przed utratą ciepła zimą oraz izolowała pomieszczenie od wysokich temperatur latem. Ważne jest również to, by mieć pewność, że przebywamy w komfortowych warunkach, co gwarantuje bezwonny, nietoksyczny i bezpieczny materiał izolacyjny, do którego montażu nie potrzebne są specjalistyczne kombinezony czy maski.
Ocieplenie poddasza - co wpływa na skuteczną izolację
Ocieplenie poddasza należy do tych etapów budowy domu, które wymagają szczególnej staranności. Zapewnia oszczędności i komfort użytkowania. Co zatem decyduje o dobrej izolacji poddasza? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta: dobry materiał i profesjonalne wykonanie.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!