Najpopularniejsze ocieplenie

Styropian to najpopularniejszy rodzaj izolacji cieplnej. Ma wiele zalet - jest niedrogi, lekki, mało nasiąkliwy, wytrzymały na ściskanie, a także obojętny dla skóry i błon śluzowych. Technologia ocieplania ścian przy jego użyciu jest doskonale znana ekipom budowlanym. Mimo to podczas prac wciąż popełniane są proste błędy.

W naszym kraju domy powstają najczęściej w technologii murowanej - ściany mają jedną, dwie lub trzy warstwy. W pierwszym przypadku mury są grube i wykonane w całości z materiałów o dość dobrych właściwościach termoizolacyjnych, dlatego nie muszą być ocieplone. W najpopularniejszych ścianach dwuwarstwowych, a także w przegrodach trójwarstwowych, gdzie konstrukcja ma zazwyczaj nie więcej 25 cm, zapobiegająca ucieczce ciepła izolacja jest niezbędna.

Najczęściej zastosowanie ma tu styropian - w teorii warstwa materiału o grubości 15- 20 cm wystarcza, aby ściana spełniała obecne wymagania co do termoizolacyjności. Zgodnie z normami, współczynnik przenikania ciepła U może wynosić

...