Ściany zewnętrzne - posesjonaci

Konstrukcja domu
Ściany zewnętrzne wznosi się z ceramiki poryzowanej lub tradycyjnej, betonu komórkowego, silikatów, keramzytobetonu, pustaków styropianowych itd. Miłośnicy drewnianych konstrukcji też mogą przebierać w metodach i materiałach do nich przystosowanych. Czytelnicy, z którymi rozmawialiśmy, dokonali przemyślanego wyboru.
Man icon Lilianna Jampolska
Kasia i Mariusz - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2013 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; powierzchnia 129 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe; wysokość ścian - parteru 2,65 m, kolankowej 0,83 m, wieńca 0,24 m. Warstwa nośna z bloczków betonu komórkowego 24 × 25 × 62,5 cm. Warstwa ocieplenia ze styropianu o grubości 15 cm (białego). Wykończenie ścian - od strony zewnętrznej na razie tylko siatka i grunt; od strony wnętrz płyty g-k i farba.
Man icon Lilianna Jampolska
Małgosia i Janusz - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2013 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia 200 m2, wolnostojący garaż 45 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, o grubości 40 cm. Warstwa konstrukcyjna nośna - ze szlifowanych pustaków ceramicznych o grubości 30 cm. Warstwa ocieplenia - 10 cm wełny mineralnej. Wykończenie ścian - od strony zewnętrznej siatka i grunt (będzie tynk silikonowy); od strony wnętrz tynk cementowo-wapienny.
Man icon Lilianna Jampolska
Radek - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2018 r.
Dom: murowany, trzykondygnacyjny (podpiwniczony, z garażem); powierzchnia 240 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe. Część nośna wzniesiona z bloczków silikatowych o grubości 24 cm. Ocieplenie z 15 cm styropianu. Wykończenie ścian - na zewnątrz tynk silikonowy; wewnątrz tynk gipsowy.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Bogdan - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2013 r.
Dom: pasywny, parterowy z poddaszem i garażem; powierzchnia 142 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe; wysokość przegród - parteru 2,75 m, kolankowej 1,40 m, wieńca 0,24 m. Część nośna z bloczków betonu komórkowego o grubości 36,5 cm. Ocieplenie z 20 cm styropianu grafitowego. Wykończenie - na zewnątrz tynk silikatowy; wewnątrz tynk gipsowy i farba.
Man icon Lilianna Jampolska