Posadzki w salonie - posesjonaci

Drewno, winyl, gres, beton
Salon, jako najważniejsza przestrzeń rodzinna i reprezentacyjna, musi mieć posadzkę efektowną i wytrzymałą. Zwyczajowo kładzie się w nim deski podłogowe, parkiet, płyty kamienne lub gresowe, ale od niedawna śmiało sięga się jeszcze po nowoczesne panele, polerowany beton, barwione żywice. Wszyscy nasi Rozmówcy wybrali takie materiały.
Man icon Lilianna Jampolska
Ania i Piotr - Członkowie Klubu Budujących Dom, posadzkę układali w 2019 r.
Posadzka: z przemysłowo zaolejowanej trójwarstwowej deski podłogowej; wymiary 14 × 180 × 2200 mm (grubość części dekoracyjnej 2,5 mm); produkt polski z 20-letnią gwarancją. Podkład: standardowy z betonu (wykonany przez dewelopera), z wodnym ogrzewaniem podłogowym.
Man icon Lilianna Jampolska
Agnieszka - Członkini Klubu Budujących Dom, posadzki układała w 2020 r.
Posadzka: z paneli winylowych o grubości 4,5 mm; wymiary 1510 × 210 mm; klasa użyteczności 32; kolor miodowy dąb; stopień połysku mat. Gwarancja 20 lat. Podkład: warstwa jastrychu betonowego 5 cm, z wodnym ogrzewaniem podłogowym.
Man icon Lilianna Jampolska
Zuza i Jarek - Członkowie Klubu Budujących Dom, posadzkę układali w 2017 r.
Posadzka: z płyt gresu o wymiarach 15 × 90 cm (imitujących deski). Fugi 2 mm. Podkład: izolacja przeciwwilgociowa z papy oraz folii, warstwa 10 cm styropianu, pod rurami podłogówki warstwa specjalnego styropianu z folią (2 cm), nad nimi jastrych z betonu grubości 5 cm.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, posadzkę układał w 2015 r.
Posadzka: z betonu, cienkowarstwowa, zacierana; pokryta krzemianowo-litowym preparatem wybłyszczającym; pod betonem podkład z żywicy. Obejmuje łącznie 110 m2, w tym na parterze 60 m2. Podkład na parterze: na wylewce betonowej, zaizolowanej folią przeciwwilgociową i ocieplonej styropianem (o łącznej grubości 10 cm), ułożono wodne ogrzewanie podłogowe, a na nim wylano 5 cm jastrychu.
Man icon Lilianna Jampolska