Jakie akcesoria dachowe?

Właśnie planuję zakup pokrycia dachowego i sprzedawca uświadomił mi, że powinienem pomyśleć także o akcesoriach dachowych. Czy rzeczywiście są one niezbędne? Czy są jakieś przepisy regulujące tę kwestię?

Akcesoria dachowe montuje się nie ze względu na przepisy, ale po to, by dach służył dłużej, wyglądał estetycznie, a jego eksploatacja była bezpieczna.

Akcesoria to bardzo pojemna grupa produktowa. Należą do nich i elementy przeznaczone do mocowania pokrycia, jak spinki dekarskie, wkręty i gwoździe (nie będziemy o nich pisać, bo dekarz z pewnością o nich nie zapomni), i dachówki specjalne, elementy wentylacyjne i odpowietrzające, ławy i stopnie kominiarskie, a także śniegołapy i płotki przeciwśnieżne. Nie ma jednego zestawu, który powinien znaleźć się na każdym dachu. Wiele zależy od tego, jakie pokrycie zastosowano i jaki jest kształt dachu. Te opisane niżej przeznaczone są wyłącznie na konstrukcje spadziste.

Na nic zda się zakup nawet najlepszego pokrycia, jeżeli nie zostanie ono w prawidłowy sposób wykończone. A temu służą akcesoria dachowe. CREATON POLSKA
Na nic zda się zakup nawet najlepszego pokrycia, jeżeli nie zostanie ono w prawidłowy
...