Dzieło ogrodniczki i architektki
Działka Anny i Jana jest rozległa, zatem możliwe było wyodrębnienie na niej różnorodnych stref użytkowych. Na początku właściciele współpracowali z architekt krajobrazu, bo nie chcieli popełnić błędów. Obecnie samodzielnie realizują aranżację. Istotne jest to, że od początku dopasowali ją do leśnego środowiska.
Chociaż Anna ukończyła wyższą szkołę ogrodniczą, to jednak przy tworzeniu własnego ogrodu, wolała wesprzeć się pomocą specjalistki od kształtowania krajobrazu, Anny Chojnowskiej. Panie uzgodniły charakter aranżacji - miała być nowoczesna, dopasowana do leśnego otoczenia i niezbyt żyznej gleby klasy IV. Ponadto różnorodna pod względem użytkowym, np. w obszernej frontowej części miał się pojawić wygodny wjazd, duży parking i reprezentacyjne rabaty, zaś w tylnej, rozciągającej się za rozłożystym budynkiem - urozmaicona strefa wypoczynkowa z basenem, altaną i placem zabaw dla dzieci. Z uwagi na dużą powierzchnię działki (6000 m2), ogród realizowano etapami - od roku 2019 do chwili obecnej.
ETAP I - OGRÓD OD FRONTU
Właścicielka miała określoną wizję całego ogrodu, jednak poprosiła projektantkę o jej zwizualizowanie i ujęcie wskazanych elementów małej architektury. W czasie realizacji przedstawiała wykonawcom opracowany projekt ogólny i techniczne. Sama też wprowadziła do niego zmiany, u...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze