Relaks na powietrzu
Do budowy i wykończenia tarasu powszechnie wybiera się prostą i szybką technologię wykonania na sucho, którą opracowano w celu zastąpienia tradycyjnej, żmudnej i bardziej usterkowej, metody na mokro. Nasi Rozmówcy opowiedzieli, jak u nich sprawdza się taras na gruncie i nawierzchnia, którą go wykończyli.
Aby przydomowy taras był piękny, funkcjonalny i długowieczny, trzeba go najpierw wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną i odpowiednio wykończyć. W ciągu roku podlega on bowiem licznym naprężeniom gruntu, obciążeniom oraz zmianom temperatury i innych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg, wiatr, promieniowanie UV. Jeżeli jest źle wykonany, to pod wpływem wyżej wymienionych, różnorodnych niekorzystnych warunków, z pewnością ulegnie szybkiemu zniszczeniu. W skrajnych przypadkach, naprawa jest konieczna nawet już po kilku miesiącach.
Owszem, czynników, które należy uwzględnić przy wykonaniu wariantu na gruncie i metodą na sucho, jest sporo, jednak warto zadać sobie nieco trudu w celu uzyskania bezusterkowego i bezobsługowego salonu pod chmurką. Istotne jest m.in. wytyczenie korzystnej lokalizacji, odpowiedniej wielkości i kształtu, zaplanowanie zadaszenia (stałego lub ruchomego) i funkcjonalnego umeblowania. W codziennej eksploatacji największe znaczenie ma nawierzchn...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze