Wjazd nie tylko na pilota
Zautomatyzowany wjazd na posesję to obecnie standardowy element każdego ogrodzenia. Ręczne otwieranie bramy nie jest wygodne, szczególnie w deszczową i wietrzną pogodę, a także zimą. Napęd znacznie podnosi komfort korzystania z bramy. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie lub uruchomić aplikację w smartfonie i otworzy się sama, bez konieczności wysiadania kierowcy z samochodu i siłowania się z ciężkim skrzydłem.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jaki rodzaj bramy lepiej sprawdzi się na konkretnej posesjiDlaczego warto zautomatyzować wjazdJakie parametry napędu są najważniejszeCo może powodować awarie napęduDlaczego konserwacja jest istotna
Zgodnie z przepisami, szerokość bramy wjazdowej na posesję nie może być mniejsza niż 2,4 m, ale by umożliwiała wygodne manewrowanie samochodem osobowym i nawet sporadyczne dostawy z wykorzystaniem ciężarówek - powinna mieć minimum 4 m. Przy decydowaniu o jej rodzaju, należy pamiętać, że w trakcie otwierania, skrzydło nie może wystawać poza granicę działki. Dobrze jest zaplanować ją we wnęce, dzięki czemu na czas otwierania bramy samochód zatrzyma się na terenie nieruchomości, a nie na ulicy. Do wyboru są dwa warianty skrzydeł.
Na ruch skrzydeł rozwieranych potrzebne jest miejsce za bramą (a WIŚNIOWSKI), a wersji przesuwnej - wzdłuż ogrodzenia (b VESTONE).
BRAMY PRZESUWNE
Obecnie są najpopularniejsze. Mogą być samonośne lub na rolkach, por...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze