By było cieplej
Termomodernizacja ma na celu poprawę komfortu mieszkania we własnym domu i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ograniczenie emisji zanieczyszczeń - będących produktem spalania - do atmosfery jest skutkiem takich działań. Skutkiem bardzo pożądanym, zwłaszcza w kontekście walki ze smogiem.
Termomodernizacja to nic innego jak ocieplenie lub docieplenie ścian i dachu istniejącego domu. Obejmuje również wymianę okien i drzwi zewnętrznych. W tym artykule skupimy się na najważniejszym etapie, czyli na ociepleniu ścian.
Argumentem przekonującym niezdecydowanych właścicieli domów jednorodzinnych do zainwestowania w poprawę paramentów jego izolacyjności cieplnej może być dopłata z programu Czyste Powietrze. Z jego funduszu bowiem mogą skorzystać inwestorzy remontujące swoje domy.
Aby tak się stało trzeba spełnić kilka warunków:
zakres prac ma być zgodny z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.);
wartości współczynnika przenikania ciepła U dla modernizowanych przegród zewnętrznych nie mogą być wyższe od tych, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r., czyli 0,20 W/(m2·K) odnośnie ścian zewnętr...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze