Tu sprawdzi się wełna
Połać dachową można ocieplić różnymi metodami - natryskując piankę poliuretanową, stosując specjalne, twarde płyty z pianki czy odpowiednią odmianę styropianu. Jednak żaden z tych sposobów nie rozpowszechnił się tak bardzo, jak ten z użyciem wełny mineralnej. Z czego wynika popularność tego materiału i jak przeprowadzić takie prace?
Zdecydowana większość domów jednorodzinnych w Polsce to budynki z dachami skośnymi, pod którymi znajduje się poddasze. W wielu z nich podczas budowy nie przewidziano ocieplenia połaci. Jeżeli na poddaszu planujemy urządzić pomieszczenia mieszkalne, izolacja będzie niezbędna. Szacuje się bowiem, że przez tę część domu może uciekać nawet 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie budynku. Ocieplenie jest więc konieczne, aby mieszkać komfortowo i płacić mniejsze rachunki za energię.
Największą zaletą wełny mineralnej jest łatwość dopasowania do izolowanego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie wypełnić nią wszystkie ocieplane przestrzenie - również przy murłacie (fot. górna CLIMOWOOL) i wewnątrz profili rusztu (fot. dolna ROCKWOOL).
ZALETY WEŁNY
Spośród różnych materiałów izolacyjnych, na poddaszu zastosowanie ma najczęściej wełna mineralna. Ma przystępną cenę, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Jej współczynnik przewodności...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze