Remontujemy i modernizujemy
Nowa bariera
W przypadku ogrodzenia wokół posesji remont oznacza zazwyczaj postawienie nowej bariery. Co prawda czasami da się odmalować płot, albo wykorzystać jego niektóre elementy do wzniesienia nowego, ale nie ma gwarancji, że po modernizacji takie ogrodzenie będzie się dobrze prezentowało.
Nowa bariera
Z domu do ogrodu
Większość tarasów po kilku latach wymaga remontu. Płytki odpadają, zaś płyta betonowa pod nimi kruszy się i pęka. Najczęściej da się go naprawić, jednak zwykle zamiast po raz kolejny kleić płytki warto zdecydować się na zmianę technologii jego wykończenia. Wbrew pozorom może to być rozwiązanie prostsze i tańsze.
Z domu do ogrodu
Seria wideodomofonów 800
Seria wideodomofonów 800 to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jednorodzinnego oraz dwurodzinnego. Możliwość konfiguracji podstawowego zestawu z dostępnych w ramach serii 800 paneli zewnętrznych oraz wideomonitorów jest niewątpliwą zaletą systemu.
Seria wideodomofonów 800
Nowe czujki OPTEX – gwarantowane bezpieczeństwo i światowy design
Często system alarmowy jest rozważany dopiero po próbie kradzieży. Trzeba pamiętać, że włamanie wiąże się nie tylko ze stratą cennych rzeczy.
Nowe czujki OPTEX – gwarantowane bezpieczeństwo i światowy design
Zadbaj o bezpieczeństwo
Montaż zabezpieczeń elektronicznych - domofonu czy instalacji alarmowej - w istniejącym budynku zawsze jest możliwy, jednak zakres i stopień skomplikowania związanych z tym robót w dużej mierze zależy od tego, jaki rodzaj urządzeń wybierzemy.
Zadbaj o bezpieczeństwo
Intensywnie eksploatowane
Podłogi i posadzki są tymi elementami budynku, które są stale intensywnie eksploatowane. Narażone są na różnego rodzaju obciążenia, mechaniczne ścieranie, w zależności od umiejscowienia może działać na nie wilgoć i podwyższona temperatura (w przypadku ogrzewania podłogowego). Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie niezbędna jest ich naprawa.
Intensywnie eksploatowane
Bez pęknięć i nierówności
Odnowienie powierzchni ścian nie zawsze można ograniczyć do ich odmalowania. Niekiedy - aby zlikwidować znaczne uszkodzenia tynku lub poprawić estetykę wnętrz - niezbędna jest gruntowna renowacja.
Bez pęknięć i nierówności
Zrób to fachowo
Przy okazji remontu domu decydujemy się niekiedy na wymianę drzwi wewnętrznych lub nawet zmianę ich lokalizacji. W poniższym tekście podpowiadamy, jak powinny przebiegać tego typu prace.
Zrób to fachowo
Wybieramy drzwi do loftów
Wykorzystanie obiektów poprzemysłowych do celów mieszkalnych ma długą historię.
Wybieramy drzwi do loftów
Mądrzejszy dom
Remont to świetna okazja, żeby unowocześnić dom. Tym bardziej, że standardy wyposażenia bardzo się podniosły. A zamiast biegać po budynku i zmieniać ustawienia rozmaitych urządzeń, dużo lepiej powierzyć to zadanie automatyce. Taki system to właśnie instalacja inteligentna.
Mądrzejszy dom
Prąd z nowego gniazdka
Nawet najlepiej wykonana instalacja elektryczna w końcu wymaga modernizacji. Po prostu standardy się zmieniają, w domu przybywa urządzeń, które trzeba zasilać, stary osprzęt niszczy się i zaczyna wyglądać niemodnie.
Prąd z nowego gniazdka
Zdrowa i miękka woda – tylko z BWT!
Odpowiednie podejście do kwestii uzdatniania wody pitnej na etapie planowania budowy domu, może przynieść duże oszczędności. Woda ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na żywotność sprzętów AGD oraz urządzeń grzewczych. Chcąc ograniczyć dodatkowe koszty, uzdatnianie wody należy zaplanować już na etapie projektowania domu.
Zdrowa i miękka woda – tylko z BWT!
Nowe rury do wody i ścieków
Wymiana starych rur wodnych i kanalizacyjnych nie jest specjalnie trudna, jeżeli przy okazji remontu nie planujemy przestawić sedesu czy wanny w zupełnie nowe miejsce. Nowe rozplanowanie pomieszczeń sanitarnych bywa już sporym wyzwaniem. Zaś najtrudniejszym zadaniem jest urządzenie łazienki czy pralni w nowym pomieszczeniu oddalonym od pionów kanalizacyjnych.
Nowe rury do wody i ścieków
Istotne wyposażenie
Spośród akcesoriów okiennych montowanych na zewnątrz domu, największym powodzeniem cieszą się rolety. Inwestorzy, którzy nie zdecydowali się na ich założenie przy jego wznoszeniu, nie są na straconej pozycji. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak wyposażyć w osłony już użytkowany budynek.
Istotne wyposażenie
FINNERA - blachodachówka idealna na nowy i remontowany dach
Wymiana pokrycia dachowego to przedsięwzięcie, które należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Przede wszystkim trzeba odpowiednio wybrać materiał nowego pokrycia. Spośród obecnie dostępnych na rynku doskonale nadaje się do tego blachodachówka modułowa Finnera.
FINNERA - blachodachówka idealna na nowy i remontowany dach
Prace na szczycie
Remont lub wymiana pokrycia dachowego zawsze jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem, ponieważ na jakiś czas budynek pozostaje bez ochrony przed deszczem. Dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować - by przebiegł szybko, sprawnie i bez błędów. Ważne jest też, by prace przeprowadzić w najkorzystniejszej porze roku. Istotne jest również zrealizowanie inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Prace na szczycie
Tu sprawdzi się wełna
Połać dachową można ocieplić różnymi metodami - natryskując piankę poliuretanową, stosując specjalne, twarde płyty z pianki czy odpowiednią odmianę styropianu. Jednak żaden z tych sposobów nie rozpowszechnił się tak bardzo, jak ten z użyciem wełny mineralnej. Z czego wynika popularność tego materiału i jak przeprowadzić takie prace?
Tu sprawdzi się wełna