Rozbudowywany etapami
Marta i Krzysiek skrzętnie skorzystali z zalety technologii sumikowo-łątkowej - możliwości łatwego powiększania budynku. Przez 5 lat po kolei dodawali, do najwcześniej wzniesionego trzonu, różne brakujące pomieszczenia. Ciągle modernizują również instalacje - grzewczą wzbogacili o kolektory słoneczne, niedawno szczelne szambo zastąpili przydomową biologiczną oczyszczalnią ścieków.
Rozbudowa zaczęła się od… jedzenia. Marta stwierdziła, że z dużym stołem jadalnianym jest w salonie zbyt ciasno, przestrzeń wypoczynkowa wygląda na zagraconą. Krzyśka nie trzeba było długo namawiać na dodanie jadalni z prawdziwego zdarzenia. Stanął z pilarką łańcuchową w ustalonym miejscu i zaczął demontować ścianę zewnętrzną. Wezwany majster skonstruował nową, a dekarz przedłużył dach. Rozbudowa odbyła się szybko, łatwo, przyjemnie. I już nic nie mogło powstrzymać właścicieli przed kolejną i kolejną!
Dom dla dwojga dorosłych
Dom parterowy z wolnostojącym garażem; ściany w konstrukcji sumikowo-łątkowej z izolacją termiczną z wełny mineralnej o gr. 15 cm, przerwami powietrznymi oraz z foliami - wiatroizolacyjną i paroprzepuszczalną; dach pokryty blachodachówką. Powierzchnia działki: 1700 m2. Powierzchnia użytkowa domu: początkowo 120 m2, dobudowano 60 m2. Powierzchnia wolnostojącego garażu: 30 m2. Roczne koszty utrzymania budynku: 9751 zł.
ZAMIESZKAĆ NA WSI W DREWNIA...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze