Trwałe i estetyczne
Zniszczone ogrodzenie można poddać renowacji, jednak w przypadku, gdy uszkodzenia są znaczne i nie ma gwarancji, że prace przyniosą zadowalający efekt, warto przemyśleć budowę nowego płotu. Na rynku znajdziemy dziś szereg nowoczesnych rozwiązań.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Czy przęsła metalowe wymagają renowacji
Z czego zbudować ogrodzenie murowane
Czy powierzchnię bloczków betonowych trzeba impregnować
W jaki sposób montować gabiony
Jak zabezpieczać przed niszczeniem ogrodzenia drewniane
Słupki i podmurówki z cegieł czy bloczków z biegiem lat mogą zacząć się kruszyć i pękać. Z kolei na metalowych przęsłach często pojawiają się ogniska korozji. Najszybciej niszczeje jednak drewno - z czasem szarzeje, murszeje, pokrywa się zielonym nalotem. Większość tych defektów jest związana z negatywnym wpływem czynników pogodowych, nieodpowiednią konserwacją albo błędami budowlanymi. W przypadku zauważenia pierwszych oznak niszczenia ogrodzenia, należy przystąpić do działania - wykonana w porę renowacja zwykle zapobiega konieczności wymiany ogrodzenia.
Niekiedy uszkodzenia są na tyle duże, że trzeba wymienić poszczególne elementy lub zbudować płot na nowo. Usunięcie i wymiana drewnianych lub metalowych przęseł, czy też siatki z rolki, nie jest trudna, jednak pracochłonne może być pozbycie się starych słupków bądź podmurówki. W przypadku, gdy konstrukcja tych elementów jest w dobrym stanie, najlepiej je pozostawić i poddać renowacji. Zdemontowanie słupków osadzonych punktowo w beton...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze