Remont rurociągów
Wymiana systemu odprowadzania ścieków i doprowadzania wody to dość poważne przedsięwzięcie. Rury są bowiem najczęściej ukryte w ścianach, podłogach, za elementami wyposażenia kuchni czy łazienki. Tak więc zdemontowanie ich jest sporym wyzwaniem. Dlatego taką modernizację przeprowadza się zazwyczaj podczas większego remontu. Przy okazji warto sprawdzić, jaka jest jakość wody z kranu. Może się bowiem okazać, że niezbędny będzie montaż urządzeń do jej uzdatniania.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jak zdemontować rury kanalizacyjne
Jak ułożyć elementy instalacji kanalizacyjnej
Jaką rolę pełnią syfony i jakie są ich rodzaje
Jak przeprowadzić modernizację instalacji wodnej
Jak wybrać i zamontować urządzenia uzdatniające wodę
Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez sprawnie działającej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki rurociągom budynek zaopatrywany jest przecież w bieżącą wodę, a rozmaite ścieki są z niego odprowadzane. Jeżeli więc rury są skorodowane czy niedrożne, a naprawy usterek nie przynoszą efektów, nie ma co czekać z ich wymianą.
Często chęć przeprowadzenia remontu nie wynika z tego, że instalacje działają źle. Powodem może być chęć unowocześnienia łazienki czy kuchni, a nie zawsze da się to przeprowadzić bez wymiany rur.
Do takiej modernizacji warto się dobrze przygotować. Z pewnością przyda się pomoc hydraulika, który doradzi, z czego wykonać rurociągi i jak je poprowadzić, a potem podejmie się realizacji tych planów. Odpowiednie przygotowanie jest potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy są one szeroko zakrojone. Przykładowo chcąc przenieść toaletę lub łazienkę w inną część domu musimy sprawdzić, czy rury nie będą zbyt długie i czy da się je ułożyć ze spadkiem. Planując zastąpienie tradycyjnej...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze