Wjazd do garażu na nowo
Każda brama garażowa po pewnym czasie użytkowania nie działa już tak sprawnie, jak na początku. Problemem może być też jej estetyka albo słaba funkcjonalność. Podpowiadamy jak się przygotować do wymiany bramy i jak przeprowadzić tego typu prace.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jakie są rodzaje bram garażowych
Czym się kierować przy jej wyborze
Dlaczego warto wybrać bramę z napędem
Jak zdemontować stare wrota i przygotować otwór w garażu
Jak fachowo zamontować bramę
Brama to niezbędny element garażu. Chroni miejsce postojowe przed intruzami i pozwala zatrzymać we wnętrzu ciepło. Niestety, po pewnym czasie użytkowania z reguły nie spełnia swojej roli. Jest nieszczelna, łatwo ją wyważyć, za to eksploatacja jest kłopotliwa, bo trudno się ją otwiera i zamyka. Ponadto zazwyczaj nie wygląda już zbyt estetycznie.
Modernizacja rzadko kiedy daje pożądane rezultaty. Oczywiście można dokręcić rolki toczne, przesmarować zawiasy (choć takie czynności zaleca się robić regularnie, nie tylko w momencie pojawienia się poważniejszych problemów), ocieplić czy pomalować bramę, ale trudniej pozbyć się choćby ognisk korozji. A wyeliminowanie często spotykanej usterki, czyli wymiana pękniętej sprężyny odpowiadającej za pracę skrzydła, może kosztować prawie tyle, co zakup najtańszej nowej bramy.
Dlatego starej bramy najczęściej się nie naprawia, tylko wymienia na nową. Zwłaszcza że jest to okazja do poprawy estetyki budynku oraz funkcjonalności wrót garażowych. Nowocze...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze