Porady eksperta - rubryki stałe

Ścianka z klinkieru
Planuję postawienie ozdobnej ścianki ceglanej przylegającej do kominka. Jakich materiałów użyć i na co zwrócić uwagę?
Regulacja poziomnicy
Mam wątpliwości czy używana przeze mnie poziomnica prawidłowo wskazuje poziom i pion. Jak to można sprawdzić i ewentualnie skorygować ustawienie rurek?
Wtyki odbiorników trójfazowych
Często korzystam z pożyczonych urządzeń trójfazowych - od ojca, znajomych - i prawie zawsze mam problem z dopasowaniem wtyczek do moich gniazd. Mam nowe z 5 stykami na 16 A. Żeby temu zaradzić, rozbieram gniazdo i wtyk i łączę bezpośrednio przewody do zacisków. Wiem, że to niebezpieczne i niewygodne, choć łatwo wtedy zmienić - na właściwy - kierunek obrotów np. w pile tarczowej. Jak w bezpieczny sposób rozwiązać ten problem na stałe?
Rury kanalizacyjne w łazience na poddaszu
Urządzam łazienkę na poddaszu i mam pytanie odnośnie ułożenia rur kanalizacyjnych. Do jednego pionu podłączam sedes, umywalkę i odprowadzenie wody z pralki. Wyposażenie będzie montowane na ściance szkieletowej, rury prowadzone wewnątrz. Od umywalki i pralki muszę pokierować je stromo (skos dachowy, a spotkałem się z opinią że spadek rur nie powinien przekraczać 15 stopni). Jak prawidłowo wykonać podłączenia do kanalizacji?
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Szybka renowacja trawnika w kilku krokach
Mój trawnik po zimie jest totalnie zniszczony i potrzebuje pomocy, a ja potrzebuję porady, jak go szybko i skutecznie zreanimować. Jakie zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonać wiosną?
Vademecum wiosennego nawożenia
Przymierzam się do pierwszego wiosennego nawożenia w swoim ogrodzie. Nie mam dużego doświadczenia w pielęgnacji roślin, dlatego proszę o kilka wskazówek.
Aktualne stawki wykonawców na podstawie 1962 ankiet ze stycznia 2019 r.
Pracownia Analiz Rynku Budowlanego (PARB) systematycznie monitoruje stawki wykonawców na terenie całego kraju. Dane są zbierane w postaci ankiet, wypełnianych przez członków KBD (Klubu Budujących Dom). Wartości skrajnie niskie i skrajnie wysokie są odrzucane.