Ściany zewnętrzne i stropy - budujemy i remontujemy

Przegrody w pionie i w poziomie
Materiały na ściany konstrukcyjne różni odporność na ściskanie, izolacyjność termiczna i akustyczna, akumulacyjność cieplna. Odpowiedź na pytanie: białe bloczki z betonu komórkowego czy czerwone pustaki z ceramiki nie jest zatem rozstrzygnięciem kwestii natury estetycznej, a postawieniem na konkretne parametry przegrody. Stropy także występują w kilku różniących się między sobą rodzajach, lecz o ich doborze decyduje projektant.
Man icon Janusz Werner
Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rodzaj stropów do swojego domu?
Prawidłowo zaprojektowany i wykonany strop będzie służył przez lata. W przypadku belek sprężonych Rector można dopasować nośność stropu do naszych wymogów. Stropy są „szyte na miarę”. Jeżeli chcemy aby nasze stropy były mocniejsze i przystosowane do przeniesienia większych obciążeń, wystarczy poinformować o tym producenta. Dzięki mocniejszym stropom możemy być pewni, że dodatkowe nieprzewidywane ciężary nie spowodują jego uszkodzenia. Zamiana materiału ścianek działowych na ciężkie silikatowe (akustyczne) czy ich dowolne przesuwanie, również będzie możliwe.
Man icon Artykuł promocyjny
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!