Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rodzaj stropów do swojego domu?
3/2019
2-3 minuty
Prawidłowo zaprojektowany i wykonany strop będzie służył przez lata. W przypadku belek sprężonych Rector można dopasować nośność stropu do naszych wymogów. Stropy są „szyte na miarę”. Jeżeli chcemy aby nasze stropy były mocniejsze i przystosowane do przeniesienia większych obciążeń, wystarczy poinformować o tym producenta. Dzięki mocniejszym stropom możemy być pewni, że dodatkowe nieprzewidywane ciężary nie spowodują jego uszkodzenia. Zamiana materiału ścianek działowych na ciężkie silikatowe (akustyczne) czy ich dowolne przesuwanie, również będzie możliwe.
ROZPIĘTOŚĆ
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej belki sprężonej (beton i stal o wiele bardziej wytrzymałe) mamy możliwość stosować stropy o rozpiętości nawet do 10 m. Szerokie garaże dwustanowiskowe czy nowoczesne duże przestrzenie salonów i jadalni nie stanowią problemu konstrukcyjnego.
BRAK SPĘKAŃ
Duża sztywność prefabrykatów sprężonych eliminuje efekt „klawiszowania” i spękania stropów. Siatka stalowa w grubości stropu dodatkowo poprawia jego sztywność. Rozwiązania RECTOR coraz częściej pojawiają się w budynkach wielorodzinnych czy użyteczności publicznej, co jest najlepszym potwierdzeniem jakości i trwałości.
ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ
Grubość stropów wynosi od 16 do 33 cm. Dzięki pustakom o zróżnicowanej wysokości można stosować łączniki termoizolacyjne balkonowe, które ograniczają straty ciepła. Dodatkowo balkonu nie trzeba ocieplać, co pozytywnie wpływa na jego wygląd i grubość.
RECTOLIGHT - INSTALACJE W GRUBOŚCI STROPU
Strop RECTOLIGHT ze względu na swoją specyfikę najczęściej wystę...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze